Kirurgia ambulatoorne osakond päevastatsionaariga

Osakonnas töötab 16 arsti, 19 õde, 2 hooldajat ja 2 tugiteenistujat, lisaks toimuvad konsultantide (põhikohaga statsionaaris töötavad arstid) vastuvõtud.

Kirurgia ambulatoorne osakond päevastatsionaariga koosneb 4 üksusest:

  • päevakirurgiaüksus;
  • kirurgiakabinetid;
  • silmahaiguste üksus;
  • kõrva, -nina, -kurguhaiguste (KNK) üksus.

 

Päevaravi: Päevaraviga on tegemist juhul, kui patsient, kes ravi või uuringute tõttu vajab jälgimist teatud tundide jooksul ravivoodis, lahkub õhtuks/ööks koju. Päevakirurgiaüksuses on 17 voodikohta. Eelmisel aastal hospitaliseeritutest olid esindatud nii kirurgilised haigused, sisehaigused, günekoloogilised, ortopeedilised, kõrva-nina-kurgu ja silmahaigused.

 

Kirurgiakabinetid: vastuvõtt toimub 6 kabinetis, lisaks on avatud sidumiskabinet ja uroloogia kabinet, iga kabineti juures on ka protseduuride ruum.  Toimuvad õdede iseseisvad vastuvõtud: sidumine, stoomiga patsiendid ja endoproteeside nõustamine.

 

Silmahaiguste üksus: 3 vastuvõtu kabinetti, vaateväljade, silmauuringute, refraktomeetria ja laseri ruum.  Silmaosakonnas kasutame paar viimast aastat OCT-d –okulaarset koherentstomograafiat – silmapõhja ja silma eessegmendi patoloogiate tänapäevast diagnostikat. Viimaste aastate jooksul oleme igal aastal opereerinud üle 600 katarakti. Tegeleme anti-VEGF raviga, diabeetilise retinopaatia ja veenioklusioonide laserraviga, silma eessegmendi laserraviga. Alates 2013. aastast võtab patsiente vastu optometrist.

 

Kõrva-, nina-, kurguhaigusteüksus: 4 vastuvõtukabinetti, protseduuride ruum, lisaks töötab audiomeetria kabinet ja kuuldeaparaatide määramine õe iseseisva vastuvõtuga. Kõrva-nina-kurguhaiguste erialal oleme kasutusele võtnud uued diagnostilised meetodid (rinomanomeetria, fiiberoptiline rinofarüngoskoopia koos pildimaterjali salvestamise võimalusega TPP-s); oleme nina ja pehmesuulae kirurgias juurutanud uued raadiosageduslikud operatsioonimeetodid. Teostame digitaliseeritud pulssoksümeetria uneuuringuid.

 

Osakonna kontaktid

 

Kõrva-nina-kurguhaiguste erialal oleme kasutusele võtnud uued diagnostilised meetodid (rinomanomeetria, fiiberoptiline rinofarüngoskoopia koos pildimaterjali salvestamise võimalusega TPP-s); oleme nina ja pehmesuulae kirurgias juurutanud uued raadiosageduslikud operatsioonimeetodid. Teostame digitaliseeritud pulssoksümeetria uneuuringuid.

Kas teil on lemmikud teenused taastusravi-ja heaolukeskuses?

Jah
Jah, neid on mitu
Pole veel keskust külastanud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398