Taastus-ja järelraviosakond

Osakond koosneb kuuest üksusest: taastusravi üksus, ambulatoorne üksus, rehabilitatsiooniüksus, geriaatrilise hindamise üksus, naha-ja suguhaiguste üksus ja järelravi üksus.

Osakonna kontaktid

Taastusravile suunatakse patsiendid, et taastada või säilitada häirunud funktsioone või aitamaks kohaneda puudega. Taastusravi  meeskonda kuuluvad;  taastusarst, füsioterapeut, tegevusterapeut, õde, ravimassöör, logopeed, samuti  kuulub meeskonda patsient, lapseeas patsiendi korral lapse perekond ja vajadusel tugiisikud.

Osakonnas on kasutusel mitmed  erinevaid kaasaegsed vahendid ja aparaadid, alustades pallidest ja lõpetades Redcord raskussüsteemiga. Uudsena on osakonnas kasutusel CPM-d (passiivse liikumise trenažöör) õlaliigesele, küünarliigesele, puusa- ja põlveliigesele ning hüppeliigesele.

Järelravile saavad haiged Pärnu Haigla teistest osakondadest ja ka mujalt haiglatest, kui haige vajab ravi pikemat aega. Vajadusel nõustavad neid patsiente logopeed, tegevusterapeut ja psühholoog.

 

Geriaatria üksus - Geriaatrilise hindamise eesmärk on maksimaalselt säilitada patsiendi/kliendi funktsionaalset seisundit ja iseseisvat toimetuleku võimet. Igakülgne geriaatriline hindamine on osutunud efektiivseks ja kulusäästlikuks võimaluseks multiprobleemsete, toimetulekudefitsiidiga (peamiselt eakate) inimeste probleemide lahendamisel

 

Sissepääs taastusraviosakondaTaastusravi ambulatoorne üksus

Taastusravis toimuvad taastusraviarstide, spordiarsti, logopeedi, eripedagoogi,  psühholoogi ja tegevusterapeutide ambulatoorsed vastuvõtud. Osutatakse taastusravi ja rehabilitatsiooniteenust kõigile vanusegruppidele, testitakse noorsportlasi, vastu võtab sotsiaaltöötaja. Samuti toimuvad dermtoveneroloogide (nahaarstide) vastuvõtud.

 

Ambulatoorses taastusravi osutatakse erinevaid taastusraviteenuseid.

  • vesiravi täiskasvanutele ja väikelastele;
  • soojaravi;
  • külmaravi;
  • aparaatne füsioteraapia;
  • massaaž vesivoodil;
  • käsimassaaž füsioteraapia teenuse osana ja tasulisena;
  • toimuvad  ravivõimlemised individuaalselt ja gruppides erinevate probleemidega klientidele. 

 

Rohkem infot Taastusravi-ja heaolukeskuse rubriigis

 

Osakonna kontaktid

 

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398