Perekool

 

 OOTAME SIND KA FACEBOOKIS    


Head praegused ja tulevased lapsevanemad! 
Elu on täis imelisi hetki ja üks imelisemaid hetki on lapse sünd. Et kõik kulgeks loomulikult ja hästi, kutsume sind ja sinu kaaslast külastama meie perekooli. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.
    

 TUNNIPLAAN                 HINNAKIRI    
  
________________________________________________________________________________________________________________________
  
Sünnitusosakonnaga saab tutvuda 
06. aprill kell 17.00.
Osakonda tutvustab Teile ämmaemand. Koguneda tuleb haigla fuajeesse. Vajalik on eelregistreerimine telefonil 447 3511. Sünnitusosakonna tutvustus on TASUTA.
  _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  LOENGUD 2018 
  MÄRTS - APRILL      
  16.03.  Reede  kell 17.00  Sünnitusjärgne aeg 
  22.03.  Neljapäev  kell 16.00  Valude leevendamine ravimiteta 
  03.04.  Teisipäev  kell 16.00  Sünnitus 
  04.04.  Kolmapäev  kell 17.30  Isadele 
  10.04.  Teisipäev  kell 16.15  Imetamine 
  19.04.  Neljapäev  kell 16.00  Valude leevendamine ravimiteta 
  23.04.  Esmaspäev  kell 13.00  Vastsündinu hooldus 
  27.04.  Reede  kell 17.00  Raseduse rõõmud ja mured 
  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Loengute tutvustus:
 • Raseduse rõõmud ja mured. Mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt.
 • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel. Kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamise harjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb õde/ämmaemand Janeli Ots.
 • Isadele. Pere areng raseduse perioodil, sünnitusel toeks olemine, uus roll pärast lapse sündi, vanemaks kasvamine, seksuaalsus ning tavapärase elu jätkamine peale lapse sündi, vanemaks olemine – seda kõike läbi mehe silmade. Loeng on mõeldud ainult meestele, kõikidele tulevastele isadele. Loengut loeb psühholoog/ tegevusterapeut Helar Peterson.
 • Sünnituse valutustamine ilma ravimiteta. Mis on valu? Kuidas leevendada valu loomulikul teel? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks ravimiteta - hingamine, erinevad asendid,massaaž, rütmiline liigutamine, muusika, soe vesi (kas dušši või vannina) jne.. Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
 • Sünnitusvalude leevendamine ravimite abil. Räägitakse erinevatest valustamise meetoditest ravimite abil. Põhjalikumalt keskendutakse naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamisele - toime ja kõrvalmõjud. Loengut loeb anestesioloog Karmen Koppel.
 • Sünnitus. Kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja  sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemandNatalja Gusseva.
 • Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame flmi. Loengut loeb õde/ämmaemand Tenel Koppel.
 • Vastsündinu hooldus – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Triin Laanepõld.
 • Kodune esmaabi lapse haigestumisel - kuidas aidata palavikus last, palavikukrambrid, mida teha nohu ja köha korral, mis toob leevendust kurgu- ja kõrvavalule. Veel tuleb juttu kõripõletikust, silmapõletikust, kõhulahtisusest ja oksendamisest. Loengut loeb lasteosakonna õde Maarja Lilleleht.
 • Sünnitusjärgne aeg – Räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Angela Andresson.   
  
Rasedusega ja lapsevanemaks olemisega seotud õiguslike küsimustega võib pöörduda Pärnu Haigla juristi   
Ene Mironenkovi poole e-posti aadressil:  ene.mironenkov@ph.ee
  
Teenuste kirjeldus:
TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  

Perekooli loengud  ja teenused toimuvad Taastusravi- ja heaolukeskuses.

 Palume eelnevalt registreeruda kuna teenuste kohtade arv on piiratud.
  
Juhul, kui te ei saa teenusele tulla, siis tühistage palun oma broneering esimesel võimalusel.
Vabanenud koha üle tunneb rõõmu keegi teine.
Kohale tulla 10-15 minutit enne loengu või teenuse algust.

Loengutele ja teenustele registreerumiseks ja broneeringu tühistamiseks helistage palun:

tel. 447 3511 (E-R 8.00 - 16.00) või 449 4800 või  kirjutage e-kiri

perekool[at]ph.ee 
 

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398