VTK

 

KOOLITUSED JA TUGIGRUPID LAPSEVANEMATELE MAIS JA JUUNIS 2017

Head lapsevanemad!  

Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskusel on heameel kutsuda teid mais ja juunis toimuvatele erinevatele koolitustele ja grupinõustamistele. Koolitusi rahastab Sotsiaalministeerium ja on lapsevanematele TASUTA. Programmiga saate tutvuda SIIN! Kohtade arv on piiratud!


 

Head kohalike omavalitsuste sotsiaal- ja lastekaitsetöötajad!

Meil on heameel, et Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskus on saanud tänaseks kõik kinnitused töö jätkamiseks. Alates 1. veebruarist 2017 on Pärnu Haiglas loodud uus teenistus sotsiaalravi teenistus, mille üheks üksuseks on Laste ja noorte vaimse tervise keskus (http://www.ph.ee/kliinikud_teenistused/sotsiaalravi_teenistus). Niisiis pole enam tegemist projektiga vaid Pärnu Haigla struktuuriüksusega. Teenistuse täismahus käivitamine võtab aega ning päris kõik ei pruugi kohe sujuda nii nagu varem.

Üheks mureks on maakondliku juhtumikorraldaja Priidu Leoki äsjane lahkumine keskusest. Hetkel käivad läbirääkimised uue töötaja leidmiseks ning kui töötaja on ametisse võetud, siis viivitamatult anname sellest Teile teada ning korraldame ka uue juhtumikorraldajaga tutvustava kohtumise.

Teie piirkonnas pooleli olevad juhtumid ja ka uued ei jää kindlasti lahenduseta, see võib võtta esialgu küll pisut kauem aega, kuna uue töötaja leidmiseni korraldab ka maakondlikke juhtumeid Pärnu linna juhtumikorraldaja Anna-Liisa Ant. Juhtumite päringud või uute suunamiste asjus kirjutada anna-liisa.ant@ph.ee ning kiireloomuliste juhtumitega seotud päringute korral  helistada Anna-Liisale 53080435.

Jätkuvalt pakub meie keskus kõiki samu teenuseid, mis viimasel kolmel aastal. Plaanis kindlasti ka erinevaid koolitusi lastega töötavatele spetsialistidele ja lapsevanematele. Selles osas ootame kindlasti ka Teie ettepanekuid võimalike koolituste teemade osas, et saaksime 2017ndaks aastaks kokku panna vajaduspõhise koolituskava. Koolituste ja muu koostöö osas võtke ühendust keskuse koordinaatoriga toomas.kask@ph.ee .

 

Palume mõistvat suhtumist ning soovime asjalikku koostööd ka edaspidi.

 

Parimate soovidega,

Toomas Kask

Laste ja noorte vaimse tervise keskuse koordinaator, psühholoog

SA Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistus/psühhiaatriakliinik

 

Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskus

Sotsiaalministeerium lõi Norra toetusel Eestisse kolm regionaalset laste vaimse tervise keskust, üks neist tuli Pärnusse.

Pärnumaa laste ja noorte vaimse tervise keskus alustas tööd 01.jaanuaril 2014. Keskus koordineerib laste vaimse tervisega seotud tegevusi ja osutab ambulatoorseid psühhiaatrilisi teenuseid eri vanuses lastele ja noorukitele. Keskuse üks oluline ülesanne on lastega töötavaid spetsialiste – lastekaitsetöötajad, politsei, õpetajad, psühholoogid – koolitada ja võrgustikutööd toetada.

Vaimse tervise keskuse peamine eesmärk on aga arendada laste ja noorte vaimse tervise teenuseid, suurendada nende kättesaadavust ja tõsta teenuste kvaliteeti. Mõte on suurendada abi kättesaadavust maapiirkonnaski, kus see on jätnud soovida. Laste ja noorte ravi ning nõustamise kõrval pakutakse abi ka lastevanematele.

Täpsem info keskuse tegemiste kohta on teemade kaupa jaotatud kõrvalasetsevasse menüüsse.

 

NB!  Lisainfo grupinõustamiste ja koolitusprogrammide kohta leiad SIIT


Enter the ENGLISH VERSION of our webpage here!

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398