Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

COVID-19 info

Tõkestamaks COVID-19 levikut ning kaitsmaks oma patsientide ja haiglatöötajate tervist, palume lähtuda järgnevatest juhistest.

Vastuvõtule tulemine

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Muudatuste korral võtame Teiega ise ühendust.

Haigena jääge koju! Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades telefonil 4473300

Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue sobiva vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

Haiglasse sisenemisel tuleb teostada käte antiseptika.  Ambulatoorsele eriarsti vastuvõtule tulevalt patsiendilt ei nõuta reeglina  eelnevalt SARS-CoV-2 testi tegemist. Vastuvõtul, uuringul või protseduuridel viibimisel kantakse kirurgilist maski.

Haigla- ja päevaravi

Patsientide testimine SARS-CoV-2 suhtes:

Pärnu Haiglas on rakendatud testimine SARS-CoV-2 suhtes vajadusel lähtuvalt patsiendi haigusseisundist. See kehtib ka saatjatele (nt. lapsevanem).

Patsientidele tehakse SARS-CoV-2 analüüs järgmistel juhtudel: erakorralised hospitaliseeritavad patsiendid (väljaarvatud sünnitajad), patsiendid, kellel esinevad respiratoorsed haigussümptomid, ning ka patsiendile tervishoiuteenust osutava arsti otsusel vastavalt arsti valitud analüüsi tüübile. Kõigil respiratoorsete viirushaiguse sümptomitega EMO patsientidel analüüsitakse kiirtestiga nii SARS-CoV-2 kui ka gripp.

Lapsi 0-5 testitakse juhtudel, kui neil esinevad respiratoorsed haigussümptomid või kui last saatev lapsevanem on andnud positiivse SARS-CoV -2 testi.

Kuna SARS-CoV-2 RNA PCR-analüüs võib olla positiivne COVID-19 põdemisejärgselt, kehtivad COVID 19 haiguse läbipõdenud patsientidel SARS-CoV-2 suhtes testimisel erisused. Raviarstil peab olema võimalik tuvastada läbipõdemine patsiendi ametlike Tervise Infosüsteemi andmete põhjal. Kui sellisel patsiendil ilmnevad respiratoorsed haigussümptomid, on SARS-CoV-2 analüüs vajalik.

Tasulise SARS-CoV-2 testimise võimalused Eestis on leitavad siit

Erisused statsionaarsel ravil

Patsiendid võivad lahkuda osakonnast ilma saatjata ja külastada R-kioskit, kohvikut või minna õue jalutama. Personalile broneeritud lõunapausi ajal (11.30 - 12.30) on patsientidele kohvikukülastus piiratud.

Haiglas kehtib külastuspiirang ja külastamine toimub üksnes eelnevalt raviarstiga kokkuleppel. Külastajalt nõutakse osakonnas ja patsiendiruumis (palatis) viibimise ajal maski kandmist.

Erisused sünnituse juurde lubatud tugiisikutele

Alates 20.02.2023 lõpetatakse sünnitajate ja sünnituse tugiisikute testimine. Tugiisik ei pea enam täitma deklaratsiooni ega nõusolekuvormi.

Sünnitoetajaid (doulad) ja teisi leibkonnaväliseid tugiisikuid sünnitusosakonda ei lubata. Sünnitaja pereliiget keisrilõike juurde ei lubata.

Sünnitaja pereliige peab üldkasutatavates ruumides kandma kirurgilist näomaski üldistel alustel. Sünnitaja pereliikmel ei ole lubatud vahepealsel ajal Haiglast lahkuda. Pereliige võib sünnitusjärgselt viibida perepalatis tingimusel, et Haiglas viibimise ajal püsitakse perepalatis. Samuti ei lubata pereliikmeid intensiivravi- ja üldpalatisse.

Tugiisikut võib olla tarvis testida SARS-CoV-2 suhtes üldisel alusel. Juhul, kui on tarvis tugiisikult võtta COVID-19 analüüs, siis positiivse vastuse andnud tugiisikul või saatjal ei ole lubatud Haiglasse jääda

Pakkide saatmine 

Haiglaravil olevatele patsientidele on lubatud saata väikepakke. Pakk või väikesaadetis peab olema korrektselt pakitud ja peale peab olema selgelt ja loetavalt kirjutatud: patsiendi ees- ja perekonnanimi, osakond, palati number.

Pakk või väikesaadetis tuuakse:

  • Haigla peahoones viibivatele patsientidele infolauda;

  • Ravi tn 2 õendushoolduskeskuses (ÕHK) viibivatele patsientidele Ravi tn 2 infolauda;

  • Psühhiaatriakliinikus viibivatele patsientidele psühhiaatriakliiniku erakorralisse vastuvõttu;

 

Pakke võetakse vastu tööpäeviti vahemikus 08.00-14.30 ja nädalavahetusel 09.00-16.00 ning üksustesse laiali jagamine toimub Haigla peahoones samal päeval ning õendus-hoolduskeskuses ja psühhiaatriakliinikus vastavalt osakonna töökorraldusele.

 

Covid-19 vaktsineerimise info on leitav siit

Koostatud/Ajakohastatud 30.03.2023