Navigate to content
Teksti suurus
Reakõrgus
Kontrast
Vaegnägijale

Infotelefon 447 3301

COVID-19 info

Tõkestamaks COVID-19 levikut ning kaitsmaks oma patsientide ja haiglatöötajate tervist, palume lähtuda järgnevatest juhistest.

Vastuvõtule tulemine

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Muudatuste korral võtame Teiega ise ühendust.

Haigena jääge koju! Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades telefonil 4473300

Võtke uuesti ühendust, kui olete tervenenud ja aitame leida Teile uue sobiva vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

Haiglasse sisenemisel tuleb teostada käte antiseptika.  Ambulatoorsele eriarsti vastuvõtule tulevalt patsiendilt ei nõuta eelnevalt SARS-CoV-2 testi tegemist, välja arvatud juhul, kui patsient läheb endoskoopilisele (nt. gastroskoopia, bronhoskoopia, koloskoopia) uuringule.

 

Haigla- ja päevaravi

Patsientide testimine SARS-CoV-2 suhtes:

Pärnu Haiglas on rakendatud sõltumata vaktsineeritusest kõikide patsientide testimine hospitaliseerimise eelselt. Lisaks toimub täiendav testimine SARS-CoV-2 suhtes vajadusel lähtuvalt patsiendi haigusseisundist. See kehtib ka saatjatele (nt. lapsevanem) ja sünnituse tugiisikutele.

SARS-CoV-2 suhtes testitakse kõiki hospitaliseeritavaid, päevakirurgilisele ravile, narkoosis operatsioonile või aerosoole genereerivale protseduurile saabuvaid plaanilisi ja erakorralisi patsiente, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust, sh vaktsineeritusest. Ei testita kuni 5-aastaseid lapsi, kellel puuduvad COVID-19-le viitavad sümptomid. Lapsi 0-5 testitakse juhtudel, kui neil esinevad respiratoorsed haigussümptomid või kui last saatev lapsevanem on andnud positiivse SARS-CoV -2 testi või kui neile teostatakse AGP.

SARS-CoV-2 analüüsi ei võeta juhul, kui respiratoorsete haigussümptomiteta patsiendil on COVID-19 haiguse läbipõdemisest möödunud vähem kui 60 päeva. Raviarstil peab olema võimalik tuvastada läbipõdemine patsiendi ametlike Tervise Infosüsteemi andmete põhjal. Kui sellisel patsiendil ilmnevad respiratoorsed haigussümptomid, on SARS-CoV-2 analüüs vajalik.

Kõigil respiratoorsete viirushaiguse sümptomitega EMO patsientidel analüüsitakse kiirtestiga nii SARS-CoV-2 kui ka gripp.

Tasulise SARS-CoV-2 testimise võimalused Eestis on leitavad siit. PCR meetodil koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimine on mõeldud inimestele, kellel ei ole näidustusi saatekirjaga testimisele, kuid kes soovivad siiski teada, kas nad on COVID-19 nakkushaigusesse nakatanud või mitte.

Pärnu Haigla poolt suunatavatel haigetel võtame SARS-CoV-2 analüüsi 24-72h enne plaanilist operatsiooni, protseduuri, endoskoopiat, hospitaliseerimist aktiivravisse, taastusravisse, õendushooldusesse ja hoolekandesse, samuti statsionaarsetelt rehabilitatsiooni klientidelt. Sisehaiguste kliiniku regulaarselt päevaravi saavate patsientide testimine korraldatakse personaalselt koostöös meie raviarsti ja infektsioonikontrolliüksusega.

COVID-testimise kabinett asub D120. Testimise kellaaeg määratakse suunamisel.

Patsiendid võivad lahkuda osakonnast ilma saatjata ja külastada R-kioskit, kohvikut või minna õue jalutama. Personalile broneeritud lõunapausi ajal (11.30 - 12.30) on patsientidele kohvikukülastus piiratud.
Osakonnal on õigus otsustada, kas jätkata patsientide toitlustamist palatis või lubada patsiendid sööma osakonna söögisaali.
Patsientide külastamine on taas lubatud; erandina jätkame külastuspiirangut nakkus- ja sünnitusosakonnas, kus külastamine toimub raviarstiga kokkuleppel. Külastajalt nõutakse patsiendiruumis (palatis) viibimise ajal maski kandmist.

Röntgenuuringute teostamine respiratoorsete sümptomitega patsientide

Respiratoorsete sümptomitega patsiendid peaksid võimalusel olema enne röntgenuuringule saabumist testitud. Respiratoorsete sümptomitega patsiente oodatakse röntgenisse E-R kell 15.00-18.00.

COVID-19 patsiendid on röntgenuuringule oodatud ette registreerimisega (perearst broneerib aja kas haigla infosüsteemis või tel 447 3561)  E-R kell 15.00-18.00.

Rasedus ja COVID-19

Raseduse ultraheliuuringute juurde on lubatud saatjana üks terve täiskasvanu.

Kõikidele sünnitajatele tehakse COVID-19 suhtes SARS-CoV-2 RNA analüüs.

Haiglasse sünnituse juurde lubatakse üks terve tugiisik, kelleks võib olla lapse isa või muu lähedane sama leibkonna pereliige, kes on vastanud küsimustele COVID-19 tervisedeklaratsiooni patsiendile/saatjale, COVID-19 nakkusega seotud eriolukorra ajal sünnitaja tugiisiku nõusolekuvormi, läbinud kehatemperatuuri kontrolli ja andnud lisaks ka negatiivse antigeeni kiirtesti.


EMO-sse saabub sünnitaja koos tugiisikuga, nii sünnitaja kui tugiisik läbivad triaaži, seejärel võetakse sünnitajal EMO-s PCR kiirtest. Tugiisikule tehakse antigeeni kiirtest. Kui tugiisiku või sünnitaja test on positiivne, siis tugiisikut sünnituse juurde ei lubata.

Kui pere soovib perepalati, siis 72 tundi peale antigeeni vastust tuleb teha tugiisikule PCR-kiirtest,  mis on tugiisikule tasuline ja maksab 40 eurot. Kui tugiisik seda ei soovi, siis ta läheb koju. Pereliige võib sünnitusjärgselt viibida perepalatis tingimusel, et haiglas viibimise ajal püsitakse perepalatis ja haiglast lahkumisel tagasi pöördumine ei ole lubatud. Samuti ei lubata pereliikmeid intensiivravi- ja üldpalatisse.

Sünnitoetajaid (doulad) ja teisi leibkonnaväliseid tugiisikuid sünnitusosakonda ei lubata.

Sünnitaja pereliiget keisrilõike juurde ei lubata.

Sünnitaja pereliikmel ei ole lubatud vahepealsel ajal haiglast lahkuda ning ta kannab maski üldistel alustel.

Pakkide saatmine 

Haiglaravil olevatele patsientidele on lubatud saata väikepakke. Pakk või väikesaadetis peab olema korrektselt pakitud ja peale peab olema selgelt ja loetavalt kirjutatud: patsiendi ees- ja perekonnanimi, osakond, palati number.

Pakk või väikesaadetis tuuakse:

  • Haigla peahoones viibivatele patsientidele infolauda;

  • Ravi tn 2 õendushoolduskeskuses (ÕHK) viibivatele patsientidele Ravi tn 2 infolauda;

  • Psühhiaatriakliinikus viibivatele patsientidele psühhiaatriakliiniku erakorralisse vastuvõttu;

 

Pakke võetakse vastu tööpäeviti vahemikus 12.00-14.30 ning üksustesse laiali jagamine toimub Haigla peahoones samal päeval ning õendus-hoolduskeskuses ja psühhiaatriakliinikus vastavalt osakonna töökorraldusele.

 

Covid-19 vaktsineerimise info on leitav siit

Koostatud/Ajakohastatud 13.06.2022