Endoskoopia üksus

Pärnu Haiglas on ainus endoskoopia üksus Pärnus, mis teostab endoskoopilisi uuringuid nõuetekohaselt, kaasa arvatud endoskoopilise aparaadi puhastamist ja piltide arhiveerimist. Ainsana Pärnus teostatakse:

  • koloskoopiaid;
  • bronhoskoopiaid;
  • ERCP (endoskoopiline retrograadne kolangiopankreatograafia) uuringuid.

Viime läbi laparoskoopiliste operatsioonide moodsaimaid variante nagu laparoskoopiline Nisseni fundoplikatsioon ja bariaatriline kirurgia. Oleme sisehaiguste kliiniku ja psühhiaatriakliinikuga sisse seadnud bariaatrilise patsiendi integreeritud käsitluse.

Endoskoopia („sisse vaatamine“ lad. keeles) on meetod keha sisse nägemiseks ilma seda kahjustamata. Endoskoopia alla kuuluvad gastroskoopia (valutu söögitoru, mao ja kaksteistsõrmiksoole algusosa uuring) bronhoskoopia e. kopsude vaatlus ja laparoskoopia e. kõhuõõnesisevaatlus.

Meetod seisneb selles, et arst suunab peenikese sondi suu ja söögitoru kaudu patsiendi makku, sondi sees on kaabel, mille ühes otsas on kaamera ja teises arvuti. Arvutiekraanilt näha, kas maos, söögitorus ja sooltes on midagi valesti ja mis täpselt. Endoskoopia aparaadiga saab lisaks vaatlusele võtta proovitükke, eemaldada võõrkehi, polüüpe ja väikseid kasvajaid, sulgeda verejookse, süstida ravimeid.

Enne protseduuri ei tohi midagi süüa, juua ega suitsetada juba uuringule eelneval õhtul. Enne sooleuuringut tuleb eelmisel õhtul (alates kella 16.00) sisse juua lahtistav lahus, mis puhastab soolestikku.

Endoskoopiline protseduur võib tunduda ebamugav, sellepärast võidakse patsiendile enne protseduuri anda kerget rahustit või pihustada kurku tuimestit. Vastavalt näidustusele on sooleuuringud võimalik ka teha üldnarkoosis. 

 

Üksuse kontaktid

 

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398