Perekool

KELL 

 OOTAME SIND KA FACEBOOKIS    

 

 

Head praegused ja tulevased lapsevanemad! 
Elu on täis imelisi hetki ja üks imelisemaid hetki on lapse sünd. Et kõik kulgeks loomulikult ja hästi, kutsume sind ja sinu kaaslast külastama meie perekooli. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.
    

 
   TUNNIPLAAN               HINNAKIRI    
Tulenevalt kehtivatest piirangutest, ei toimu beebikooli, mängukooli, beebide basseinitunde, rasedate vesivõimlemist ja individuaalseid ujutamisi liblikvannis.
  ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PEREKOOLI LOENGUD 2021 
APRILL   

 

VIRTUAALSED LOENGUD:


05.04     kell 10.00      Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal
09.04 kell 13.00 Raseduse rõõmud ja mured 
12.04 kell 13.00 Vastsündinu hooldus
14.04 kell 16.00 Imetamine
16.04 kell 16.00 Sünnitusvalude leevendamine
20.04 kell 15.00 Sünnitusjärgne aeg
21.04 kell 17.00 Tugiisiku abi ja roll sünnitusel
23.04 kell 13.00 Sünnitus
26.04 kell 16.00 Imikute esmaabikoolitus

Loengutel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine.
Kontaktloengule registreerimiseks helistage tel 449 4800, 447 3511 või kirjutage perekool@ph.ee.
Sisenemine toimub haigla peamaja peauksest!
Kontaktloengud toimuvad taastusravi- ja heaolukeskuses perekooli klassis - E217.

Virtuaalsed loengud toimuvad läbi Microsoft Teamsi keskkonna. Virtuaalsele loengule registreerimiseks kirjutage perekool@ph.ee.
Virtuaalsele loengule registreerimine lõppeb kaks päeva enne loengu toimumise kuupäeva ja loengul osalemise tasu peab olema tasutud päev enne loengut!
Täpsemat infot virtuaalselt perekooli loengul osalemise kohta saate helistades 447 3525 või kirjutades perekool@ph.ee.
__________________________________________________________________________________________________________________

Loengute tutvustus:

  • Raseduse rõõmud ja mured. Mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
  • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel. Kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamise harjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb ämmaemand Merilin Lehismets
  • Sünnitusvalude leevendamine. Mis on sünnitusvalu ja mis seda põhjustab? Kuidas saan ise ennast aidata valuga toimetulekul? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks nii loomulikul teel (hingamine, erinevad asendid, massaaž, soe vesi kas dušši või vannina jne.) kui ka ravimitega (naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamine - toime ja kõrvalmõjud). Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
  • Sünnitus. Kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja  sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
  • Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame flmi. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
  • Vastsündinu hooldamine – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Triin Laanepõld.  
  • Imikute esmaabikoolitus - turvalise keskkonna loomine, esmaabi osutamine järgmistel juhtudel - põletused, mürgistused, traumad, loomahammustused, allergia, šokk, krambid jne. Loengut loeb lastearst Ilona Lind.
  • Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal - kirjeldame, kuidas kulgeb lapse normaalne sensomotoorne areng esimesel eluaastal (millal beebi õpib pöörama, roomama, käputama, istuma jne). Räägime ohumärkidest, mis võivad esineda lapse motoorses arengus. Õpime kuidas ise soodustada lapse motoorset arengut tema esimesel eluaastal. Loengut loeb füsioterapeut  Maarja Säde.
  • Sünnitusjärgne aeg – Räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Reelika Tsirp. 

NB! Siit leiab vastused sagedasematele küsimustele seoses raseduse COVID-19 viirusega. 

Pärnu Haigla naiste- ja lastekliiniku sünnitusosakonnaga saad tutvuda endale sobival ajal meie virtuaaltuuri vahendusel. Virtuaaltuuri valmimisega seoses osakonna tutvustavaid ringkäike enam ei toimu! Virtaaltuuri leiad siit.

Kõikide õiguslike küsimustega olete oodatud pöörduma Pärnu Haigla kantselei juhataja Ene Mironenkovi poole ene.mironenkov(at)ph.ee
 
  
Teenuste kirjeldus:
TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  

Perekooli loengud  ja teenused toimuvad Taastusravi- ja heaolukeskuses.

 Palume eelnevalt registreeruda kuna teenuste kohtade arv on piiratud.
  
Juhul, kui te ei saa teenusele tulla, siis tühistage palun oma broneering esimesel võimalusel.
Vabanenud koha üle tunneb rõõmu keegi teine.
Kohale tulla 10-15 minutit enne loengu või teenuse algust.

Loengutele ja teenustele registreerumiseks ja broneeringu tühistamiseks helistage palun:

tel. 447 3511 (E-R 8.00 - 16.00) või 449 4800 või  kirjutage e-kiri

perekool[at]ph.ee 
 

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398