1. jaanuarist käivitub Tervise Arengu Instituudi tubakast loobumise kampaania „SIGAREXIT“

Tervise Arengu Instituut kutsub suitsetajaid, kes on juba pikemat aega mõelnud, et võiks suitsetamisest loobuda, kuid ei tahaks seda päris üksi teha, loobuma tubakast ja tegema koos teiste suitsetajatega Sigarexiti.

Sigarexiti avapauk on 1. jaanuaril 2020 ja kestab kuni 31.jaanuarini.

 

Kampaania eesmärk on julgustada suitsetajaid proovima suitsetamist maha jätta. Soovime, et võimalikult palju suitsetajaid võtaksid kampaaniast osa ja püüaksid jaanuaris alustada tubakast ja nikotiinitoodetest loobumist. Tubakast loobumine võib olla küllaltki keeruline protsess, mis esimesel katsel ei pruugi õnnestuda. Leidub inimesi, kes suudavad loobuda päevapealt, ent enamikule on tubakast loobumine pikk protsess ja vajab kõrvalabi. Koos teistega on tubakast loobumine lihtsam ja pärast ebaõnnestumist tasub alati uuesti proovida.

Kampaania on mõeldud kõigist tubaka- ja nikotiinisisaldusega toodetest loobumiseks, mitte ainult sigaretist. Siia alla käib kindlasti ka E-sigaret, mis on võrdne tubakatoodetega ega sobi loobumise abivahendiks.

Kampaanias osalevad igapäevasuitsetajad, kes soovivad seekord päriselt suitsetamist maha jätta – lauljatar ja tudeng Maian Lomp ning saatejuht Robert Rool. Alates detsembrist kuni jaanuari lõpuni annavad nad sotsiaalmeedias oma käekäigust teada. Jagavad oma emotsioone ja tähelepanekuid. TAI spetsialist kommenteerib jooksvalt nende postitusi ja annab nõu.

Küsi nõu perearstilt või apteekrilt või leia lähim nõustamisekabinet tubakainfo.ee veebilehelt. Loobumine on tulemuslikum kui leiad abi ja toetust professionaalilt!

 

Pärnu Haiglas on tubakast loobumise nõustamise ajad esmastele patsientidele järgnevad:

 N kell 14.00 kab A231 nõustab Sirje Alttoa

 R kell 12.30 kab AD218, nõustab Anu Hobustkoppel


Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398