16. oktoobril on Pärnumaa elanikel võimalus elustamist õppida

Pärnu Haigla meedikud ja vabatahtlikud on inimesi õpetamas kella 16.00-18.00 Pärnu Keskuses, Port Arturis ja Kaubamajakas.

Iga aasta oktoobris toimub üleeuroopaline elustamise vajalikkust propageeriv üritus "Sinu käed päästavad elu!" 16. oktoobril on Pärnu Haigla meedikud koos vabatahtlikega koolides, lasteaedades ja kaubanduskeskustes, andes huvilistele ülevaate nii äkksurma olemusest, abi kutsumisest ja kiirabi võimekusest, südamemassaažist kui elustamisseadme AED kasutamisest. Mannekeeni abil mängitakse läbi tüüpiline äkksurma situatsioon, mille lahendamise etappide hulka kuuluvad äkksurma tuvastamine, kiirabi kutsumine ja esmane elustamiseks vajalik tegevus.

Põhieesmärk on pakkuda elanikonnale praktilist koolitust mannekeenidel. Individuaalne õpe a´5 minutit inimese kohta koos praktilise elustamisõpetusega mannekeenidel. Kogu maailmas, on haiglaväliste südame äkksurmade korral keskseks probleemiks kõrvalseisjate oskamatus, julgus ja saamatus rakendada esmaseid elustamisvõtteid.

16. oktoober on päev, mille jooksul paljudes riikides juhitakse tähelepanu südame äkksurma puhul kõrvalseisjate antavale esmaabile. Eestis sureb igal aastal südame äkksurma tõttu alla tuhande ning Euroopas ligi pool miljonit inimest. Haiglaväliste äkksurmade elustamisstatistika näitab, et Eestis tehakse enne kiirabi saabumist elustamisvõtteid 35 protsendil juhtudel, ellu jääb iga kümnes abivajaja. Riikides, kus elanikkonna koolitamisele pööratakse süstemaatilist tähelepanu, rakendatakse südame elustamisvõtteid enne professionaalse abi saabumist 70 protsendil juhtudel ning ellu jääb iga viies abivajaja.

Taolisi koolitusi on Eestis egiidi «Sinu käed päästavad elu» all tehtud 2013. aastast.

 

Kätlin Muru

Turundus- ja kommunikatsioonijuht

Tel 447 3122

E-mail katlin.muru@ph.ee

www.ph.ee

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398