Arstitudengid tutvusid Pärnu Haiglaga

Allikas: Pärnu Postimees (02.05.2017)

Reedel, 28. aprillil oli trobikonnal arstitudengitel taas põhjust kodukliiniku tolm päevaks jalgadelt pühkida, kui Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi liikmed külastasid Pärnu Haiglat.

Hommik algas ettekannetega haigla eri üksustest, töövõimalustest ja tulevikuplaanidest. Sisehaiguste kliinikust rääkis ravijuht Veiko Vahula, kes tutvustas Pärnu Haigla struktuuri, ajalugu ja uusi suundi. Naiste- ja lastekliinikut tutvustas doktor Kadri-Liina Vahula ja kirurgiakliiniku tööd doktor Guido Ratnik. Räägiti veel radioloogiast, diagnostikateenistusest, erakorralise meditsiini osakonna (EMO) ja kiirabi tööst. Innovaatilist psühhiaatriakliinikut tutvustas arstitudengitele doktor Raine Pilli.

Käidi populaarses taastusravi-ja heaolukeskuses. Tudengitele avaldas muljet, et kõigil töötajatel on võimalus käia jõusaalis, ujumas ja tervistavatel protseduuridel, mida osa üliõpilasigi proovida sai.

Pärast lõunapausi viidi üliõpilased osakondadesse ringkäigule. Kirurgiakliinikus sai näha näiteks hiljuti valminud angiograafia operatsioonituba. EMOs sai kiigata jälgimissaali ja triaažiruumi, kus käis vilgas töö. Psühhiaatriakliinikus tutvusid tudengid korras ja rõõmsavärviliste osakondadega, kus valitses rahu ja vaikus. Samuti nähti psühhiaatriakliiniku vastuvõttu ja arstikabinette, kus nii mõnigi psühhiaatriahuviline võis kujutleda ennast kunagi töötamas. Naiste- ja lastekliinikus näidati arstitudengitele sünnitustube ja räägiti vettesünnitusest, samuti näidati vastsündinute tuba ja günekoloogiaosakonna protseduuriruume.

Kesk- ja üldhaiglate külastamisest on saanud arstitudengite hulgas populaarne ettevõtmine. Üliõpilastele, kes veedavad oma koolipäevad Tartu ülikooli kliinikumis, on haiglate külastamine hea šanss näha arstitöö olemust väljaspool suurhaiglat. Kindlasti muudavad õppereisid arstitudengitele otsustamise kergemaks, kui stuudiumi teises pooles tuleb valida praktikabaas.

 

Õppevisiidi fotod

 

Karita Liivak

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudeng

EAÜS 

info edastas

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskuse Facebook 

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 

 

 

http://parnu.postimees.ee/4098711/arstitudengid-tutvusid-parnu-haiglaga

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398