Füsioteraapia - mis see on ja kellele on soovitatav?

rnu Haigla ambulatoorse taastusravi osakond pakub individuaalset füsioterapeudi teenust, füsioteraapiat rühmas, saalis ja basseinis.

Vaadake videoklippi individuaalsest füsioteraapiast 

Füsioteraapia

Kestus – 30-45 minutit sõltuvalt patsiendi seisundist

Füsioteraapia käigus taastatakse patsiendi luu- ja lihaskonna ning teiste organsüsteemide häirunud funktsioone kehaliste harjutuste, pehmekoe teraapia ja füüsikalise ravi (näiteks külma- ja soojaravi jt) võtete abil. Füsioteraapia eesmärgiks on vähendada patsiendi vaevusi, parandada või säilitada toimetulekut igapäevases elu- ja töökeskkonnas. Füsioteraapia on tulemuslik ainult juhul, kui patsient osaleb aktiivselt raviprotsessis ja on motiveeritud positiivse tulemuse saavutamiseks. Teraapias kasutatakse vajaduse korral erinevaid teraapiaseadmeid: liigutuste passiivtrenažöör, velotrenažöör, tasakaalulaud jt. Füsioteraapiat teostab kõrgharidusega spetsialist – füsioterapeut. Füsioteraapiat rakendatakse igapäevases praktikas peamiselt: mitmesuguste luu- ja lihaskonna häirete korral (lihaspinged, muutused lülisambas ja liigestes, traumajärgsed ning ülekoormusest tingitud seisundid jt) neuroloogiliste kahjustuste korral (halvatused, piirde-närvisüsteemi haaratus, Parkinsoni tõbi ja sclerosis multiplex jt) südame- ja veresoonkonna haiguste korral (südameinfarkt, kõrgvererõhutõbi, südamepuudulikkus) Samas kasutatakse füsioteraapiat laialdaselt ka teiste haiguste poolt kahjustatud funktsioonide taastamiseks ja funktsioonide häirumise ennetamiseks. 

Individuaalne füsioteraapia

Füsioterapeut hindab teraapia alguses patsiendi funktsionaalseid oskusi ja nendega seotud probleeme. Vastavalt hindamistulemustele koostab füsioterapeut individuaalse tegevuste plaani ja harjutuskava häirunud funktsioonide taastamiseks ning hindab nende tulemuslikkust ravikuuri lõppedes. Samuti nõustab füsioterapeut patsienti sobivate kehaasendite, liigutusmustrite, abivahendite ning sportlike harrastuste osas. Patsiendi tervislikus seisundis terviseprobleemide esinemisel on füsioterapeudil alati võimalik konsulteerida taastusarstiga.

 

Täpsema info saamiseks võtke palun ühendust taastusravi- ja heaolukeskuse assistentidega

Tel. +372 44 94 800

e-post: heaolukeskus@ph.ee 

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398