Pärnu Haigla kirurgiakliiniku juhile Guido Ratnikule omistatakse Pärnumaa vapimärk

Pärnumaa omavalitsuste liidu (POL) üldkogu otsustas maakonna kõrgeima tunnustuse, vapimärgi anda neljale väga väärt inimesele, nende seas Pärnu Haigla kirurgiakliiniku juhataja, kõrva-nina-kurguarst Guido Ratnikule. Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtul Pärnu kontserdimajas annavad kavaleridele vapimärgi üle POLi üldkogu esimees Andres Metsoja ja aseesimees Mikk Pikkmets. 

Pärnu Haigla kirurgiakliiniku juhataja, kõrva-nina-kurguarst Guido Ratnik on küllap tohtrina tuav tema arvukatele patsientidele, kolleegina arvestatav ning Lions-klubi Paikuse asutaja ja liikmena pühendunud heategevusele. Selle krooniks on Eesti Lionsliikumise kõrge tunnustusena Rukkilille teise järgu medal eelkõige “Saa nägijaks” kampaania korraldamise eest.

Rääma päevade ajal peab arstipaar Guido ja Evelin Ratnik Lõvipesa kodukohvikut, mille tulu nad annetavad haigete laste raviks. Perepea algatusel korraldavad Pärnu lõviklubi liikmed aastalõpu dineed, kogutud raha toetab vähiravifondi “Kingitud elu” tegevust. Tartu ülikooli arstiteaduskonna lõpetamise järel Pärnu asunud Ratnik töötas aastatel 1994–2003 maavalitsuses maakonnaarstina, alustas maakonnas tervishoiureformi, oli uue haigla ehitamise üks eestvedajaid ja 2003. aastast juhibki ta meeskonnatööna lõpusirge ületanud asutuses kirurgiakliinikut. “Emotsioon? Väike jahmatus, et mis mões vapimärk, aga iga inimene on ju siiralt rõõmus, kui teda tunnustatakse,” märkis doktor Ratnik, rutates patsientide juurde.

Allikas: Pärnu Postimees

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398