Justiitsministeerium tunnustab kodanikujulguse aumärgiga tublisid inimesi

Esmaspäeval, 06. novembril tunnustati kodanikujulguse aumärgiga tublisid inimesi, kes on aidanud ära hoida kuriteo, pidanud kinni kurjategija või toetanud kuriteo ohvrit.

Kodanikujulguse aumärgiga tunnustati SA Pärnu Haigla turundusspetsialisti Errit Kuldkeppi, kes pidas Pärnu linnas Martensi väljakul kinni varga.  

25. mail nägi Errit Kuldkepp, kuidas üks jalgrattal liikuv mees varastas Pärnu tänaval paiknevalt müügiletilt rahakarbi. «Arvan, et see rattur vaatas, et ma olen üsna ohutu. Mul olid tõepoolest kõrged kontsad ja kleidike. Et mis see naine ikka teeb,» kirjeldas Errit. Naine haaras seepeale rattasadulast ja takistas kõigest väest lahkuda püüdval vargal põgeneda. Seejärel sekkusid rüselusse teisedki kohalolijad ja üheskoos hoiti jalgratturit kinni kuni politsei saabumiseni. Omanik sai karbi ja raha tagasi. Ilma Kuldkepi kiire ja julge sekkumiseta oleks varas koos rahaga põgenenud. «Ma mäletan, et see mõte, mis siis peast läbi jooksis, oli see: «Vou, see on ju Sepa mahetalu raha ju! Mis mõttes ta lihtsalt tuleb ja võtab selle ära,»» rääkis Kuldkepp.

Kodanikujulguse aumärgi väljaandmine on kujunenud iga-aastaseks ilusaks traditsiooniks vaprate kodanike tunnustamisel. Justiitsministeerium on  aumärki välja andnud juba kümme aastat. Kodanikujulguse aumärgiga väärtustab riik kodanike julgust kuritegude ärahoidmisel ja kuriteo ohvrite abistamisel

 

Info allikas: Justiitsministeerium, Postimees

Foto allikas: ERR


Laura Siimenson

Turunduse assistent

SA Pärnu Haigla

Ristiku 1, Pärnu 80010

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse Facebook ja Instagram

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 


Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398