Kevad toob doonoritelgid taas Pärnusse

PRESSITEADE

19. mai 2017

Kevad toob doonoritelgid taas Pärnusse

Pärnu Haigla veretalitus kutsub kõiki 23. ja 24. mail kella 11-16 Pärnu linna Pärnu Keskuse Martensi väljakule doonoritelki verd loovutama. 

Pärnu Haigla veretalitus teeb koostööd Kaitseväega, kes aitab püstitada doonoritelgi, et kõigil soovijatel oleks hea võimalus teha heategu – loovutada verd.

Esimest korda püstitati doonoritelgid 2007. aastal Keilas. 2017. aastal reisivad telgid mööda Eestit üheteistkümnendat korda.

Aastal 2016 toimusid doonoritelgid kahel korral (maikuus ja septembris), kokku neljal päeval soovis verd loovutada 566 inimest.  Vereloovutuseni jõudis 469 inimest , kelle seast 107 olid esmadoonorid. Ühe vereloovutuse jooksul võetakse inimeselt 450 ml verd, seega kokku koguti 123,3 liitrit verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–65 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Eelnevatel päevadel soovitame tarvitada rohkelt vedelikku – vett, mahla või taimeteed. Samuti on soovitav tarbida väherasvast toitu.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Pärnumaa doonorite moto „Soov aidata on kauneim soovide seas“ võtab tabavalt ja lühidalt kokku põhilise, mis on inimesi motiveerinud heategudele ajast-aega – soov kaasinimest aidata.

Doonoritelgi külastamiseks tuleb varuda aega umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni10 minutit.


Seekord toetavad omapoolsete meenetega või toodetega doonoritelki:

Farmi AS, Circle K, Classic Catering, Estonia Spa ja Hotel, Politsei ja Piirivalveamet, Pärnu Keskus, Päästeameti Lääne päästekeskus, Pärnu Noorte Vabaajakeskus, Tervis Spa Grupp, Villa Wesset, Pärnu Postimees, Viking Spa.

 

Ootame teid verd loovutama.

VERD LOOVUTADA – TÄHENDAB KINKIDA  ELU

 

Eda Amur
kommunikatsioonispetsialist

SA Pärnu Haigla

Tel. 4473 121

 

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398