Kuidas tormitüdruk Katriina Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse teenuseid kasutama hakkas.

Jagame meeleldi teie kõigiga imearmsat lugu pisikesest Katriinast, mille kirjutas tema emme Gea.

Katriina sündis 2015 a detsembris torm Helga ajal. Nime sai ta aga hoopis USA 2015 a tornaado Katriina järgi, see nimi tundus moodsam. Igal juhul on ta oma nime vääriline  - olgu see siis torm või tornaado.

Rasedana käisin ise aktiivselt joogas ning vesivõimlemas ja mulle hakkasid väga meeldima Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse ujula ja dušširuum koos saunaga. Mõlemad ruumid olid mõnusalt soojad, et isegi kargel talveilmal oli soov end lahti riietada ja ujuma minna. 

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse teenuseid hakkasime koos kasutama 2016 a jaanuarist. Esimene teenus oli soolakamber kuna laps oli saanud kuskilt nohu, mis ei tahtnud ega tahnud ära minna. Kuigi nii väikesed ei tohiks soolakambris käia, käisime meie omal vastutusel ikka. Meie saime igal juhul abi.

Tormitüdruku vastsündinuna kodus vannitamine oli paras ettevõtmine kogu perele. Katriina ei armastanud sugugi vett ning eriti hulluks läks asi veest välja tulles, siis oli kisa vist viiendalt korruselt alla esimeselegi kuulda J. Otsustain olukorra muutmiseks midagi ette võtta.

Järgmisena proovisime imikute individuaalset ujutamist liblikvannis. Üllatus oli suur kui nägin hiigelvanni , mis lasti vett täis vaid minu beebi jaoks. Ujutajaks oli tore ämmaemand, kes võttis tillukese lapse oskuslikult käte vahele ja protseduur võis alata- kõhuli, selili, külili, hüpitades. Just täpselt sellises asendis nagu väiksekesele sel hetkel meeldis. Uskuge või mitte, laps nautis pea kogu ettenähtud aja ( 20 min). Loomulikult veest välja tulles ja riietuma hakates tuli kõva kisa. Iga korraga hakkas lapsele vesi üha rohkem meeldima. Me oleks seal edasigi käinud, nii meeldis , aga beebi vanus ja kaal ( teenus on ette nähtud lastele kuni 3 kuud ja kes kaaluvad kuni 7kg) sundisid meid minema suurde basseini koos teiste omavanustega. Ja hea on, et sundisid, muidu me oleks tänaseni laisad ka kehvad ujujad.

Olgem ausad, alguses ei kujutanud ma üldse ette, et kuidas ma saan lapse pesemisega üksi hakkama. Kõik sujus aga lihtsalt, teised nö vanad olijad selgitasid, kuidas on mugavam last pesta ja temaga seal toimetada.  Pärast 30 minutilist aktiivset treeningut suures basseinis oli minu pisike nii väsinud, et nutmiseks tal enam jõudu ei olnudki, kiire dušš ja kohe tissima ja juba ta magaski. Riietasin ta õhukeselt ja panin turvatooli ning siis sain ise rahulikult endaga toimetada. Imelihtne. Meile hakkas ujumine kohe nii väga meeldima, et hakkasime käima lausa 2 korda nädalas ja seda aastaringselt. Vahel on meiega liitunud ka issi. Kõikide issid on alati väga oodataud. Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis juba teisel ujumise korral pidi Katriina juba ka sukelduma. Just nimelt, pidi. Käsu selleks andis füsioterapeut kes meid juhendas ( hiljem hakkasid ämmaemandad ujumistrenne andma, teevad seda tänaseni).  Mina ise oleks seal vees niisama mõnulenud ja liuelnud. Vot see oli minule suur eneseületus, suruda laps ülepeakaela vee alla. Saime ka sellega hakkama. Üks esimesi mõisteid, mille ta ära õppis, oligi käsklus „sukeldu“. Tänaseks on temast saanud selline sukeldumismeister, et kogub sellega tutvusringkonnas lausa kuulsust J. Sukeldumine on vabatahtlik ja seda tehakse suure rõõmuga.

Peale ujumise käisime veel beebimassaažis, soolakambris ja beebi- ja mängukoolis. Beebi- ja mängukooli juhendaja Marge on lihtsalt super. Marge valmistab kõik mänguvahendid  ise oma kätega ning programm uueneb pidevalt. Lisaks toimuvad suured peod- jõulupidu ja kevadpidu. Suvel on beebi- ja mängukoolis puhkus , mis meile alguses üldse ei meeldinud, meie oleks tahtnud ikka edasi käia:)

Mingil perioodil määrati Katriinale ka füseoteraapia päkkadel kõndimise pärast ja siis oli meie graafik väga tihe. Külastasime Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskust lausa iga pärv E-R: Kord küsisin registraatorilt, et kas meile juba sissekirjutust ei anta, et viibime siin tihedamalt kui kodus :)

Lisaks meeldivatele teenustele ning väga heale teenindusele oleme saanud omale palju vahvaid uusi sõpru, kellega oma vaba aega sisustada, mis Taastusravi- ja heaolukeskuses käimisest üle jääb:)

Tänaseks on tormitüdrukust saanud lasteaialaps (alates 2017 september) ja meil ei ole vaja enam sissekirjutust aadressile Ristiku 1. Arvasime, et kuna oleme palju viibinud koos teiste lastega, tugevdanud oma füüsist ujumisega, oleme tugevad ja terved. Aga kahjuks ei. Võib öelda, et ca 1 aasta ja 10 kuud olime vägagi terved kui mõni nohu välja arvata. Meil on jäänud selle ca 2 aasta jooksul vahele vaid mõned beebi- ja mängukooli tunnid ning ujumised, julgen arvatata, et need korrad võib ülesse lugeda ühe käe sõrmedel.

Esmaspäevased päevad on meil juba kuude kaupa lasteaias ette ära märgitud vabadeks päevadeks, mille oleme planeerinud ujumispäevadeks. Aga ujuma oleme saanud kahjuks harva. Kogu aeg on mingi haigus kallal. Sellest on meil väga, väga kahju.

Igatseme oma sõpru ja ujumist, ainsat, mida meil on võimalik edasi teha kiire elutempo kõrvalt.

 

Olgem terved! Külastagem Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskust!

 

Tormitüdruk Katriina emmega.

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398