Kunstiline rännak Pärnu Haiglas

Hinnatud fotokunstnikud Marko Toomast ja Andres Adamson viivad teid imelisele kunstirännakule Pärnu Haigla II korruse galeriis, mille tutvustav videoklipp on vaatamiseks avatud meie Facebooki lehel.

Andres Adamsoni näituse puhul on tegemist tema nägemuse, kogemuse ja ajahetke jäädvustusega maailma ühest kõige pildistatumast piirkonnast - Toskaanast. Lainetavas maapinnas on midagi eriliselt veetlevat - ilmselt just seesama voolavus mis muidu omane ookeanile, avaldub siin tahketes vormides. Nendes piltides puudub igasugune tagamõte. Fotograaf onn lihtsalt nautinud maastiku ilu erinevates ilmastiku- ja valgustustingimustes.

 

Marko Toomastit on inspireerinud fotograafid Irving Penn, Paul Strand, Hiroshi Sugimoto. 2003. aastal naasis Toomast Eestisse. Siin on ta pildistanud nii arhitektuuri kui ka loodust. Fotograafia on Marko jaoks aken 

maailma. Pildikeelelt minimalistlik ja abstraktne, koloriidilt monokroomne, kaldudes pigem hallidesse toonidesse, püüdes edasi anda melanhoolset vaimulaadi ja esteetilist väljendust. Näitusele on üles pandud 10 tööd, 

mis sisaldavad ekspressiivset teavet, ehk siis autori mentaalset seisundit ja impulsse. Marko ei nimeta ennast fotograafiks, kuna see eeldab mingit raamistikku. Tema loob ja eksperimenteerib läbi mängu.

Meeldivaid elamusi ja võrratut päeva,

 

Errit Kuldkepp

turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

errit.kuldkepp[at]ph.ee

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398