Maksu- ja tolliamet tänab ausaid maksumaksjaid

Kindlasti oled märganud haigla ustel ning liftidel silte kirjaga  - AITÄH, ET MAKSAD MAKSE.

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas juulis ümbrikupalga vastase teavituskampaaniaga, et tänada ausaid maksumaksjaid ja juhtida tähelepanu hüvedele, mida me kõik makse makstes kasutada saame.

MTA on oma järgmise nelja aasta peamiseks eesmärgiks seadnud ümbrikupalga vähendamise. Kehtivate uuringute järgi saab ümbrikupalka 8-10% palgasaajatest ning sihiks on aastaks 2021 vähendada ümbrikupalga saajate osakaalu poole võrra.

Kuna viimaste aastate jooksul on maksud ja sellega seonduv olnud avalikus arutelus suure fookuse all (tulumaksureform ja alkoholiaktsiis) ning sagedasti pälvinud negatiivset vastukaja, siis on MTA hinnangul toimunud maksuhoiakutes nihe. Eeldus on, et inimestes on tekkinud suurem valmisolek jätta maksud tasumata. Seetõttu on plaaninud amet mitmeid teavitustegevusi, mille eesmärk on inimeste maksuhoiakuid positiivselt mõjutada, tunnustada ausaid maksumaksjaid ja öelda, et makse maksta on normaalne ja väärikas.

Nendesse kampaaniatesse kaasatakse ka teisi ameteid ja maksumaksja poolt rahastatavaid sihtasutusi, et maksude tasumise sõnum leviks laiemalt. Selleks on töötatud välja sõnumi „Aitäh, et maksad makse. Tänu Sinule saame aidata abivajajaid.", millega liitus ka Pärnu Haigla.

 

Eda Amur

Kommunikatsioonispetsialist

tel +3724473121

e-mail  eda.amur@ph.ee

web  www.ph.ee

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398