Pärnu Postimees: Pärnu haigla teatel pole koroonaviiruse paanikaks põhjust

Pärnu haigla infektsioonikontrolli arst doktor Kadi Kenk selgitas haigla valmisolekut kulutulena kogu maailmas leviva viirusega toimetulekuks ja
jagas soovitusi elanikele. Tohtri sõnutsi pole Hiinas avastatud uut koroonaviiruse tüve 2019-nCoV enne inimestel tuvastatud. Senitundmatute viiruste puhangud inimeste hulgas on rahvatervise seisukohalt alati suur murekoht, eriti juhtudel, kui teadmised viiruste omadustest on väga piiratud. Näiteks, kui ei teata, kuidas viirus inimeste seas levib, kui raske kuluga haigust see põhjustab ja kuidas tekkinud tõbe ravida. 

"See ei ole kaugelt esimene kord, kui Pärnu haigla on viinud end valmisolekusse mõnda uut tüüpi nakkushaigusega haige vastuvõtmiseks. Meenutaksin aastat 2003, kui liikvel oli SARS, või aastat 2014, kui olid ebola- ja MERS-CoV-puhangud," rääkis doktor Kenk. "Seepärast võin öelda, et meie haigla on nii valmis, kui saab olla vastu võtma nakkushaiget, mille tekitaja nakkusallikas ja levikuteed on alles selgitamisel." Arsti jutu järgi saab haigla terviseametilt operatiivselt infot epidemioloogilisest situatsioonist maailmas ja pidevalt uuenevaid juhiseid viirusnakkuse võimaliku leviku ennetamiseks ja piiramiseks ning nakatumisriski vähendamiseks.

 

Allikas: Pärnu Postimees

Loe Lähemalt siitKas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398