Pärnus lõpetab esimene lend tööandja juures kõrghariduse omandanud õdesid

Pärnus lõpetab esimene lend tööandja juures kõrghariduse omandanud õdesid

Kolmapäeval, 31. jaanuaril kl 12 toimub Pärnu kontserdimaja kammersaalis (Aida 4, Pärnu) Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Pärnu lõpuaktus, mil kõrgkooli, SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu koostööprojekti “Kool Haiglas” raames lõpetab esimene lend tööandja juures rakenduskõrghariduse omandanud õdesid.

 

2014. aasta sügisel alguse saanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, SA Pärnu Haigla ja Eesti Õdede Liidu koostööprojekti “Kool Haiglas” eesmärk on pakkuda Pärnumaa ja Lääne-Eesti inimestele võimalust omandada kõrgharidus kodu lähedal. Täna, 3,5 aastat hiljem, saavad toona SA Pärnu Haigla juures õe õpingutega alustanud 29 üliõpilast kätte oma rakenduskõrghariduse lõpudiplomi.

 

Kõrgkooli rektor Ülle Ernits selgitab, et koostöö Pärnu Haiglaga on kõrgkoolil kestnud juba üle 10 aasta. “See näitab haigla uuendusmeelsust ja tarkust tuua haridus õppija juurde,” lisas Ernits. Samas pole tegemist uue algatusega, 50-ndatel sai Pärnus alguse pikaaegne õdede õpe, haigla ja kõrgkool on taastanud unustuse hõlma jäänud olukorra.

 

“Pärnu Haigla missioon on toetada inimeste tervist ja elukvaliteeti. Õdede panus tervishoiuteenuste osutamisel on aasta aastalt kasvanud. Koostööprojekt „Kool Haiglas“ aitab  meil juurde saada vajalikke kvalifitseeritud õdesid ja tugeva praktikabaasina on Pärnu Haiglal suurepärane võimalus neid seeläbi oma kodukoha, Pärnumaaga siduda,” ütles Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule. “Pärnu Haiglas asub tänastest tublidest ja kõrgelt kvalifitseeritud õediplomi saajatest tööle lausa 23 noort õde, mis on väga hea tulemus nii meie haigla kui kogu Pärnumaa jaoks,” lisas Sule.

 

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on üks kahest Eesti tervishoiu kõrgkoolist, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tehnoloogiliste pädevustega tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkooli visioon on olla pidevalt arenev, siseriiklikult ja rahvusvaheliselt võrgustunud organisatsioon, kus koostöös sise- ja välispartneritega ning õppijaid kaasates lahendatakse aktuaalseid probleeme.

 

Lisainfo:

Kristi Puusepp
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

Õenduse õppetooli juhataja

kristi.puusepp@ttk.ee

6 711 719

 

Teate edastas:

Andra Prems
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

andra.prems@ttk.ee

tel 50 40 729

 

Eda Amur

SA Pärnu Haigla

Kommunikatsioonispetsialist

eda.amur@ph.ee

tel 447 3121

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398