Personali arendusjuhi õppereis Jaapanisse

Pärnu Haigla üheks põhiväärtuseks on "eneseareng ja eneseteostamine - hindame professionaalset ja isiklikku arengut"

Suurima rõõmuga jagame meie personali arendusjuhi Jaana Kikase kogemust osalemisest CIF Jaapan programmis, mille raames oli tal võimalus külastada erinevaid sotsiaaltöö ning tööhõivega tegelevaid asutusi.

Jaana Kikas oma kogemusest: 
6.-21. oktoobril 2017 oli mul võimalus osaleda CIF Jaapan õppereisil Kyotos ja Osakas. CIF Jaapani programmis osales kokku neli inimest: Fred Ameerika Ühendriikidest, Connie Hollandist, Nattie Taist ja mina- Jaana Eestist. 
CIF Jaapan oli koostanud väga-väga huvitava ja sisuka programmi. Külastasime erinevaid sotsiaaltöö ning tööhõivega tegelevaid asutusi, samas nädalavahetusteks oli meile korraldatud tutvumine Jaapani kultuuriväärtustega, sh, templite külastamine, sumomatš jne. Esimestel päevadel oli meil võimalus osaleda Kyotos asuva Doshisha Ülikooli sotsiaalteaduste teaduskonna õppejõude loengutes, kes tutvustasid Jaapani ühiskonda ja seal esinevaid probleeme. Lisaks Kyotos asuvatele asutusele tutvusime Osakas asuvate asutustega: kodutute varjupaika ja supikööki, HIV&AIDSi nõustamiskeskust, vähemuste nõustamiskeskust. Programmi raames oli igal osalejal võimalik viibida just enda eriala/valdkonna asutuses. Mind huvitas tööhõive, eriti puuetega inimeste tööle rakendamise võimalused. CIF Jaapan programmi raames oli mul võimalus osaleda Karashidane vaimse puudega inimeste nõustamis- ning tööle rakendamise keskuse töös. Selle keskuse toimimist näha ning kogeda oli tõesti väga huvitav. Väga palju pühendutakse nõustamisteenuse pakkumisele, erinevatele huvitegevustele, lisaks on keskus kohviku, kus keskuse klientidel on võimalik tööd teha. 


Jaapanis on päris palju probleeme: kodutute ja töötute suur arv Osakas, mille põhjuseks on kaevaduste sulgemine, HIV&AIDSi ning seksuaalkäitumise vähene teadlikkus, probleemid on vaimse tervisega, sh inimeste kapseldumine, elanikkonna vananemine ning sellest tulenevalt hooldusasutuste ning hooldajate puudus jne. Samas ma nägin, et väga paljud inimesed on pühendunud parendustegevustele. Oma parima kogemuse sain Karashidane keskuses, kus tõesti sai näha parimaid praktikaid vaimse puudega inimeste nõustamisel ning tööle rakendamisel. 
CIF programmis osalemine on suurepärane võimalus kogeda ning näha teiste maade ühiskondi, tutvuda nende probleemidega ning kogeda parimaid praktikaid.

Tänan CIF Eestit ja CIF Jaapanit, samuti oma host-family`t!

Jaana Kikas

 

Vaata pildigaleriid ka meie Fecabookis

 

Uudise edastas:

 

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnui Haigla

Ristiku 1, Pärnu 80010

447 3122

errit.kuldkepp[at]ph.ee

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398