Reedel, 24. jaanuaril allkirjastati Ristiku Tervisekeskuse üürileping

Reedel, 24. jaanuaril allkirjastati SA Pärnu Haigla ja OÜ Pärnu Perearstid vaheline üürileping, mille kohaselt täidavad vastvalminud Ristiku Tervisekeskuse ruumid aadressil Ristiku 1 peatselt praegu Pärnu Perearstikeskuses (PAK) Suur-Sepa 14 toimetavad perearstid. Ühisel taristul toimetades avanevad perearstidele uued laialdased koostöövõimalused Pärnu Haiglaga. Ristiku Tervisekeskuse hoone on ehitatud Pärnu Haigla kinnistule eesmärgiga moodustada seal kaasaegne esmatasandi tervisekeskus (ETK), kus tagatakse nii esmaste esmatasandi üldarstiabiteenuste kui ka teiseste esmatasandi tervishoiuteenuste, muude terviseteenuste ja sotsiaalteenuste osutamine. Hoonesse on projekteeritud ka võimalus jaemüügiapteegi tegutsemiseks.

Pärnu Haigla juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul loob ühine leping kindla aluse tihedamale ja süsteemsemale koostööle, mis parendab patsientide võimalusi saada kvaliteetset arstiabi ning laiemalt tervisega seotud teenuseid mugavalt ühest kohast.

Praeguste plaanide kohaselt asuvad Pärnu Perearstikeskuse perearstid tööle uutes ruumides käesoleva aasta maikuus ning lepingupooled on seadnud endale eesmärgiks sõlmida vastav koostöölepe moodustamaks ühiselt esmatasandi tervisekesksus (ETK).

Tervisekeskuse kogumaksumus on 5,54 miljonit eurot, projekti toetas Euroopa Regionaalarengu Fond 1,92 miljoni euroga. Ehitustööde põhiosa valmis 2019. aasta suvel. Käesoleval aastal on plaanis läbi viia ehitustööd ETK hoone ja haigla peakorpuse vaheliste liikumisteede avamiseks, mis loob võimalused perearstide patsientide vabaks ja mugavaks juurdepääsuks haigla hoones osutatavatele teenustele.

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398