SA Pärnu Haigla spetsialistid hakkavad kevadsemestrist andma Tartu ülikooli Pärnu kolledžis terviseõpetust.

Sel kevadsemestril käivitavad Tartu Ülikooli Pärnu kolledž ja Pärnu Haigla põneva koostööprojekti. 15.02.2017.a algab TÜ Pärnu kolledžis õppeaine „Terviseõpetus“, mille lektoriteks on SA Pärnu Haigla kogenud spetsialistid.

Esimeses loengus tuleb tudengeid tervitama ja annab ka lühikese ülevaate Eesti Tervishoiusüsteemist tervikuna Pärnu Haigla juhatuse esimees dr Urmas Sule.

TÜ Pärnu kolledži direktori Henn Vallimäe sõnul on õppeaine Terviseõpetus olnud TÜ Pärnu kolledži spordikorralduse spetsialiseerumise õppeaineks tegelikult juba 2011. aastast, õppejõuks legendaarne spordiarst Rein Jalak. Viie aastaga on selle läbinud 255 üliõpilast, olles spordi ja tervise teemadest läbivalt üks populaarsemaid õppeaineid.

Käesoleva aasta kevadsemestril läbis Terviseõpetus uuenduskuuri. Terviseõpetuse vedavaks lektoriks on sellest aastast SA Pärnu Haigla õendus- ja hoolduskeskuse vanemõde Aita Kütt, kuid loenguid annavad ka vanemõde Ingrid Karu, erakorralise meditsiiniabi teenistuse juhataja dr Marit Õun ja  kogenud füsioterapeudid.

Terviseõpetuse õppeaines käsitletakse terveid eluviise sh tervislikku toitumist. Õpetatakse hindama terviseriske ja võimalusi mõjutada tervisekäitumist. Tutvustatakse haigusele või ülekoormusele viitavaid sümptome. Jagatakse praktilisi nõuandeid esmaabi osutamisel ja haigusega inimese abistamisel.

Õppeaine läbinu oskab hinnata kriitiliselt haigestumise negatiivset mõju organismile. Oskab rakendada teoreetilisi teadmisi haiguste ja vigastuste ennetamiseks, eesmärgiga olla enam terve, kehaliselt aktiivne, ennetada tervisehäireid, osata end ravida ja tugevdada oma psüühikat. 

Ainele lubatakse kuni 90 õppurit. Eriti hea uudis on see, et terviseõpetuse ainet saavad kuulama tulla ka need, kes ei ole TÜ Pärnu kolledži tudengid. Kursusest on võimalik osa võtta ka täiendusõppijana.

 

Birgit Tuulemäe

Turundusspetsialist

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Ringi 35, Pärnu 80010

Tel. 445 0529

www.pc.ut.ee 

 

Info edastas:

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskuse Facebook

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 

 Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398