Spaanädal ergutab elu varakevadises Pärnus

Anu Villmann, Pärnu Postimees

Märtsi esimesel nädalal toimuv Pärnu spaanädal (04.-12. märts 2017) ei keskendu ainult sauna- ja veenaudingutele, vaid kutsub pöörama tähelepanu vaimsele ja füüsilisele terviselegi.

Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskus osaleb sel aastal ka sel põneval nädalal, pakkudes erinevaid inspireerivaid treeninguid tasuta oma klientidele. 

“Sel aastal oleme spaanädala kontseptsiooni tuntavalt laiendanud ja kaasanud sinna Pärnus tegutsevaid jooga- ja spordiklubisid. Tutvustame enda hinge ja keha eest hoolitsemise võimalusi, võttes luubi alla tervislikud eluviisid liikumisest kuni toitumiseni,” tutvustas spaanädala projektijuht Kadi Elmeste.

Kampaanianädala ampluaa laiendamise tingis Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepa sõnutsi vajadus pakkuda spaanädala külastajatele midagi uut ja senisest teistsugust.

“Kuigi tegemist on turundusüritusega, ei saa selle sisuks olla ainult tavalisest soodsamate teenuste müük. Inimeste meelitamiseks ja ettevõtmise mõtestamiseks ainult sellest ei piisa,” tõdes Lepp.

Eelmisel aastal oli teemanädalal rõhk Pärnu spaade ja veekeskuste uutel saunadel. Saunakultuuril on kindel koht tänavusel spaanädalalgi, kuid veekeskustele lisanduvad nüüd spordi- ja terviseklubid ja Pärnu Haigla.

4.–12. märtsini kestval spaanädalal lööb kaasa hulk jooga-, tervise- ja spordiklubisid, kus korraldatakse näidistreeninguid nii vaimse kui füüsilise tervise turgutamiseks. Paljud tunnid on osalejatele tasuta.

Programmist leiab ridamisi põnevaid treeninguid ja koolitusi, kusjuures osa pakutavast on mõeldud lastele, nagu näiteks beebide ujumistunnid ja laste joogatrenn.

Elmeste hinnangul murrab spaanädal müüti, et madalhooajal talveunes suvepealinnas midagi ei toimu.

“Kampaanianädalaga suurendame Pärnu külastatavust madalhooajal ja elavdame kohalike huvi külastada veekeskusi, spaasid, kohvikuid ja restorane. Neil, kes tulevad koos Pärnusse mujalt, soovitan kindlasti siia ööseks jääda, sest siis jõuab mitme päevaga väikelinna rahulikus tempos kulgemisest rohkem osa saada. Et siin oldud ajast maksimum võtta, ei pea spaasse sugugi ainult päeval minema, sest avatud on ka ööspaa,” lausus Elmeste.

Estonia müügi- ja turundusjuhi Ave Pilli arvates täitis esimene spaanädal oma eesmärgi, tuues majja eeskätt kohalikku rahvast.

“Pärnakas ei julge ju muidu hästi uksest sissegi tulla, mõeldes meist kui sanatooriumist pargi servas, aga siis tulid kohalikud üle tüki aja meie ravispaasse. Spaanädal aitas Estonia Medical SPA maja võimalusi avada ja tegi meie termid ja raviprotseduurid taas tuttavaks,” lausus Pill. Ta pidas õigeks sammu nihutada spaanädal veebruari lõpust märtsi algusesse. “Märtsi algus on periood, kui meil on kohalikule külastajale rohkem aega. Riigi aastapäeva järgsed puhkused on möödas ja meil jagub ressurssi,” leidis Pill.

Hedoni spaahotelli turundusspetsialist Triin Jaanson ütles, et nende majaski ületas mullune spaanädal ootusi.

“Meie Vaikne spaa oli kogu kampaaniaperioodi vältel lõõgastujaid tulvil,” meenutas Jaanson. Ta kiitis spaanädala initsiaatorit Pärnu linna, mis vedas spaanädala turunduskampaaniat.

Märtsi teemanädalalt ootab Hedon samasugust menu.

Kui esimene spaanädal keskendus pärnakale ja Eesti inimesele, siis edaspidi reklaamitakse üritust häälekamalt piiri taga.

Välismaalaste tarvis trükitakse spaanädala materjal peale eesti inglise, soome ja vene keeles. Neljakeelne on teave spaanädala kodulehelgi.

Põhjanaabritele tutvustatakse ettevõtmist sel nädalal Matka turismimessil.

“Väliskülastajad ei pruugi tulla kohe esimesel aastal, nende siiasaamine on pikemaajalisem protsess,” sõnas Lepp. “Võin tuua näiteks jääfestivali, mida juba mitu aastat toimunud pole, ent mille kohta soomlased siiamaani küsivad. Mingil ajal jõuab inimeste teadvusesse, et Pärnus toimub talvelgi midagi.”

Esimesel spaanädalal käis Pärnu spaadest, veekeskustest, restoranidest ja kohvikutest läbi üle 10 000 külastaja. Tänavu ootavad korraldajad kampaanianädalast osa saama veel suuremat hulka huvilisi.

 


Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398