Spordimassaaž- kellele ja miks?

Spordimassaaž on mõeldud inimesele, kes on kehaliselt aktiivne või tegeleb kindla spordialaga. See võib olla tugevam kui klassikaline massaaž ning on mõeldud nii tippsportlasele kui ka harrastusportlasele. Spordimassaaž on enamasti taastava, säilitava, rehabiliteeriva, parandava iseloomuga või võistluspuhune.

Spordimassaaž on üks ravimassaaži liike, mille eesmärgiks on tugevdada organismi taastusvőimet ning taastada organismi funktsionaalne tervik, samuti organismi töövõime suurendamine üldise väsimuse alandamiseks.  Regulaarne massaaž aitab lihastest eemaldada ainevahetuse jääkaineid ning varustada lihaseid värske verega. Balansseerimaks lihastasakaalu  kasutatakse lisaks klassikalise massaaži võtetele ka erinevaid neuromuskulaarseid tehnikaid, venitusi ja liigesmobilisatsioone. Spordimassaaž on üldjuhul keha tugiaparaati detailsemalt käsitleva iseloomuga ja võib ka keskenduda üksnes keha lokaalse piirkonna probleemile. Massaaži metoodika ja tempo valib massöör sõltuvalt eesmärgist.

Spordimassaaž võib olla sporditreeningu süsteemi koostisosa ja seda saab rakendada sportlase füüsilise täiustamise eesmärgil. See on efektiivne nii võistluseks ettevalmistumisel kui ka väsimusega võitluseks.

Vaata ka spordimassaaži tutvustavat videot

Loe teenuse kohta rohkem 

Teenusele registreerumiseks helista telefonil 4494 800 või kirjuta e-posti aadressil heaolukeskus@ph.ee

 

SA Pärnu Haigla

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398