Sügav ja inimlik kiitus pisikese ilmakodaniku emme poolt

Imeline, sügav ja tähenduslik kiitus laekus Pärnu Haigla dr Maarja Nõmmannile ning ämmaemandale Angela Anderssonile 

Õnnelik ema: "Kuna lapsega on nii palju tegemist olnud need ligi 6 kuud siis polegi saanud imelist kollektiivi tänada" 15.08.2018. kell 10.30 läksin oma ÄE Larissa vastuvõtule. Mainisin, et limakork viimased ööd ei saa magada, sest libavalud kimbutavad. ÄE otsustas igaks juhuks läbivaatuse teha ja selgus, et sünnitus alanud. Panime siis koos sõjaplaani paika, et mis edasi saab. ÄE arvas, et kodus on mul parem olla ja oodata regulaarseid valusid. Kui need aga õhtuks ei ilmu, siis kohe osakonda kontrolli tulla. No ma särasin vist õnnest ja sõitsin koju tagasi valusid ootama.

Lõunaks olid 30 min vältel olid vahed vaid 2-3 minutit. Mees kamandas küll, et äkki jätame söögi tegemata ja liigume haiglasse, aga mul oli aega küll ja veel. Kannatasin ära umbes 13.30ni ja haigla poole minek. Istudes taas valude vahe venis pikemaks, aga mis seal ikka.

Umbes 14.00 saime KTG alla. Laps kukupai ja iga 5 min tagant korralik valus toonus.

Ämmaemand juhtus olema sama, kes ühe valehäire ajal. Angela Anderssoni esimesed sõnad olid "Jälle teie!". Hea oli tuttavaid nägusid näha.

Kell võis olla äkki kuskil 15.30 paiku kui ÄEga arutasime, millal järgmine läbivaatus on (pidi olema 18.30). Ja taas istusin KTG all. Ühel hetkel oli aga üks valudest väga teistsugune ja mainisin seda ÄEle. Tunne oli nagu laps tahaks juba valu ajal välja pressida end. ÄE tegi koheselt läbivaatuse ära ja kõigi kolme üllatuseks oli selleks hetkeks avatust 9cm. Ma suurest ehmatusest hakkasin nutma, mees muidugi oli õnnelik, et nii kiirelt kõik läheb.

Toodi kohale vajalikud vahendid ja järgmise valu ajal tehti veed lahti. Ma arvan, et viimast cm tuli ka oodata vähem kui 30 minutit. Poole valu ajal lasin mehel ÄE kutsuda, sest ma tundsin kuidas toonusest sai press hoopis.

Algas maailma kõige raskem osa. Esimesed 5 pressi proovisime selili voodis. Siis kutsuti lastearst ja naistearst, sest näitajad ei olnud head. Dr Maarja Nõmmanni soovitusel katsetamine pm ära kõik võimalikud asendid. Mees sai mind ikka korralikult püsti hoida. Lihtsalt keha ei jõudnud enam. Mulle meeldis, kuidas ÄE ja arst rääkisid kõik läbi kuidas ja mis teha järgmise pressi ajal. Panin siis kõik mängu. Aga ei midagi. Katse kaks ja saime lapse nii kaugele, et ÄE sai lõike teha. Muidu oleks laps kinni jäänud. Sama pressi ajal sain ka lapse oma rinnale, kuid ainult tänu arsti abile. Kell oli siis 18.38. Tund aega jubedat tööd tasus end ära. Nii palju emotsioone ei ole mind veel vallanud. Imeline oli see, et arst pakkus ise välja, et jäädvustab meie kõige õnnelikuma hetke 
2 h hiljem igatahes kõndisin ise palatisse. Ei olnud hullu midagi.

Suur, suur tänu Teile Angela Andersson ja Maarja Nõmmann

Foto: Erakogu

 

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse Facebook ja Instagram

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 


Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398