Tervislikud toidukorrad Pärnu Haiglas noortele küberkaitse talentidele

26.-29. juunil oli Pärnu Kutsehariduskeskuse ümbruses ja Pärnu Haigla kohvikus palju siginat-saginat kui noored häkkerid saabusid sella-aastasesse esimesse KüberLaagrisse. KüberLaagri eesmärgiks on luua tehnilise huviga noortele võimalus arendada sotsiaalseid oskuseid, õppida üksteiselt riukalikke küberpuzzlesid lahendama.

Laagri korraldaja Kristjan Leotoots selgitas: aina rohkem digitaliseeruva ühiskonna tõttu on loomulikus korras suurenenud nii seal olevate teenuste hulk kui ka inimeste hulk, kes proovivad neid halvasti ära kasutada. On tähtis õpetada, kuidas asju kasutada (tavaõpe) kui ka testida, kas teenused on üldse turvalised (küberkaitse). Inimesed, kes oskavad leida süsteemist vigu ja neid ka parandada on oluline osa infoühiskonna toimimisel, sest keegi meist ei soovi minna tagasi seisma järjekordadesse ametiasutuste uste teha või teha asju paberkandjal. Noortele peab andma võimalus katsetada ning leida seeläbi ka omale tulevane karjääritee, milles on vaja oskust märgata muresid, kui ka intsidentidele kiirelt ja efektiivselt reageerida. KüberLaagris Pärnumaa Kutsehariduskeskuses lahendasid noore ülesanded krüptograafia, steganograafia, veebirünnakute läbiviimise, intsidentide analüüsimise ning raporteerimise ja palju muu kohta, mis on IT maailmas oluline just küberkaitse ja infoturbe seisukohalt. 

Laagris toimusid lisaks arutelud Eesti digivõistluste oleviku ja tuleviku üle, kuidas ja milliseid idufirmasid vajame antud valdkonda edasiviima; õpiti uut ka meeskonnamängudest. Samuti oli olulisel kohal tervislik toitumine, millele andis oma osa Pärnu Haigla. Lisaks mõistuse harimisele ja näpuosavusele ei jäeta ka füüsilist keha liigutamata ja mõtlemata, kas energiajook ja pizza on parim sisend või hoopis on selleks spinatisalat ja hommikune kaerahelbepuder ning õhtune tervislik puuvilja ja köögivilja amps! Pärnu Haiglas pakutavad toidukorrad olid tervislikud, tasakaalustatud ja energiat andvad. Osalejate rõõmuks oli haigla lühikese jalutuskäigu kaugusel, kuid piisavalt kaugel, et nautida sõõmu värsket õhku ning astuda reipad sammud. 

Laagri lõpus kinnitati ka rahvusvahelise võistluse European Cyber Security Challenge Eesti meeskond: kapten Johannes Kadak (TalTech), Tauri Toel (Riigikogu kantselei), Taavi Eomäe (TÜ), Martin Širokov (TÜ), Rao Zvorovski (TÜ), Jan Hendrik Jõgi (Tallinna Reaalkool), Jasper Rebane (Pelgulinna Gümnaasium), Kristjan Variksoo (TalTech/Eesti Kaitsevägi), Martin Saar (SRLabs) ja Oliver Udu (Tartu Jaan Poska gümnaasium). Meeskonnaga sõidavad kaasa oktoobris Rumeeniasse treenerid Triin Muulmann (Kehtna KHK), Artur Luik (Microsoft), projekti KüberOlümpia vedaja Birgy Lorenz (TalTech). 

Projekti toetavad Kaitseministeerium, Eesti Interneti SA, laagrit ka Pärnu Kutsehariduskeskus. Projekti KüberOlümpia viib ellu TalTech. 

 

Birgy Lorenz
küberkaitse teadur
TalTech
Ehitajate tee 5,
19086 Tallinn

 

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse Facebook ja Instagram

Pärnu Haigla Perekooli Facebook 

Pärnu Haigla doonorid Instagram

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398