Ungari Instituudi näitused Pärnu Haiglas

Alustame ka näituste aastat rikkalikult ja harivalt, Ungari Instituut Tallinnas saatis Pärnu Haiglasse 2 huvitavat näitust.

Esimese korruse kohvikus on väljas Máté Bachi fotod „Budapesti naine“, mida rikastavad Zita Izsó, Fruzsina Mesterházy ja Szabina Ughy tekstid. Näitus annab värvika ülevaate Budapesti naistest 2010. aastate keskpaigas. „Päeval nõelub sukki, koristab / kuid õhtul poole üheksast / on jälle kord daam, viipab takso“ (nappal stoppol, port töröl / de este fél kilenc körül / már dáma megint, taxinak int). Tuntud ungari lööklaul on juba rohkem kui pool sajandit vana. Ilmselt tekib paljudel küsimus: kas Budapesti naised on ka tänapäeval nii mitmekülgsed. Máté Bachi ideest alguse saanud blogi Budapesti Naine otsib muuhulgas vastust sellelegi küsimusele.

Kirjanik ja toimetaja Zoltán Kőrösi on öelnud, et Budapest on nukrutsev närtsimas naine, kes haarab aeg-ajalt meigikomplekti ja raputab ennast üles. Kes veel nüüdki oma õisi paotab ja on koduks maailma kauneimatele tüdrukutele.“ Ka fotograaf Máté Bach arvates sarnaneb Budapest kõige rohkem naisega. Seepärast käivitas ta aprillis 2012 blogi Budapesti Naine, et jäädvustada pealinna naiselik energia ja osutada, et mitmekülgsus ei iseloomusta mitte ainult Budapesti, vaid ka seal elavaid naisi.

Teise korruse galeriis saab minna väikesele fototuurile ning nautida Kai Tiisläri fotonäitust „Killukesi Ungarist

Kõigi olemasolevate näitustega saate tutvuda siin

 

Rõõmu südamesse ja sära silmadesse,

 

Errit Kuldkepp

Turundusspetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskuse Facebook

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398