Viis aastat kodulähedast keemiaravi Pärnu Haiglas

Sellel aastal täitub 5 aastat ambulatoorse keemiaravi läbiviimist Pärnu Haiglas. Eeltööd selleks kestsid mitu head aastat ning oktoobris 2014 alustatigi koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogia ja hematoloogiakliiniku keemiaravi keskuse ja Eesti Vähiliiduga. Pärnus teevad regulaarselt vastuvõtte onkoloogid dr. Rooneem ja dr. Pokker. Vajadusel konsulteerivad regionaalhaigla onkoloogid ja hematoloogid ka Pärnu Haiglas ravil olevaid patsiente, kelle puhul on kahtlus kasvajale või verehaigusele, kiirendades nii patsiendi jõudmist diagnoosini ning ravi alustamiseni.

Lisaks kõrgel tasemel ravikvaliteedi tagamisele peab Pärnu Haigla väga oluliseks patsiendikeskset lähenemist, olenemata patsiendi elukohast. Koostöö ei piirdu ainult arstide kord nädalas kohapeal käimisega, vaid on palju laiem. See hõlmab nii piirkondlike  haiglate paikmepõhiste onkoloogiliste konsiiliumide tegevust,  personali väljaõpet, koostööd ravimite nõuetekohase lahustamise ning  ravimijääkide ja tarvikute keskkonnale ohutu käitlemise alal, ühiseid ravimihankeid kui ka erineval tasemel konsultatsioone patsientidele.  

Igal aastal viiakse Pärnus läbi umbes 750 ravikuuri. Onkoloogid teevad kohapeal regulaarselt vastuvõtte, tuues Pärnu piirkonnas patsiendile ravi kodule lähemale.  Kohapeal toimub ambulatoorne keemiaravi, lisaks toimuvad tabletiravi saavate patsientide vastuvõtud ravi läbiviimiseks ja korrigeerimiseks.

Pärnu Haigla ravijuhi Veiko Vahula sõnul on see on olnud üks organisatoorselt keerukamaid, kuid samas patsiendisõbralikumaid koostööprojekte kahe  haigla vahel. Tähistasime seda sündmust koos meie heade kolleegide ja partneritega ühise koolituskonverentsiga Pärnu Haiglas 4.oktoobril

Pildil: dr Helis Pokker Põhja-Eesti Regionaalhaiglast ja dr Urmas Sule ning dr Veiko Vahula Pärnu Haiglast

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398