Näitused

Head patsiendid ja külastajad!

Oleme aastaid teinud suurepärast koostööd erinevate kunstnikega, kelle loomingu kaudu saame ka Pärnu Haigla valgetele seintele lisada värviküllust ja mitmekülgsust. Selle läbi pakume rõõmu ja kunstielamust meie külastajatele, patsientidele ja kolleegidele. Pärnu Haiglas on näituste eksponeerimiseks avatud esimesel korrusel asuv kohvik ja teisel korrusel asetsevad galerii ja kohvikupealne galerii. Olete alati teretulnud erinevate näitustega tutvuma. Näitused vahetuvad tavalisel iga kuu alguses ja vastav info kajastub nii meie kodulehel kui Pärnu linna nädalainfos.


Käesoleval ajal avaneb külastajatele võimalus tutvuda: 

Näituseid on võimalik külastada E-R 08.00-16.00

 

Pärnu Haigla kohvik (I korrus) Kunstistuudio „Spektor“, Valgevene ühingu MTÜ „Lad“ ja VL „Raduga“ ühisnäitus

Näituse periood 02.09.- 31.10.2019

Kunstistuudio grupis tegutsevad nii koolilapsed, täiskasvanud kui ka pensionärid. Tegeletakse maastiku, natüürmortide ja new stiili kujutamisega, mille jaoks vajalikud oskused omandati professionaalide käe all. Maalide tegemiseks kasutatakse erinevaid tehnikaid ning vahendeid. Varasemalt on kunstistuudio „Spektor“ näitused olnud üleval Nooruse majas, „Endla“ teatris, ravispaahotellis Tervis ja Pärnu Haiglas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pärnu Haigla kohvik (I korrus) Made Balbat illustratsioonide näitus

ituse periood: 01.04- 30.08.2019

Made Balbat on graafik, illustraator ja raamatukujundaja. Ta on illustreerinud mitmeid lasteraamatuid (O. Saar “Edev nina”, E.Reppo “Sabaotsakesed”, M.Sillaots “Lugu vanast kanast ja tema kolmest tütrest” jt). Kõik näitusel eksponeeritud tööd on teostatud digitaalselt. Seda tehnikat on kunstnik kasutanud juba mitmeid aastaid ning sellele truuks jäänud. Digigraafika paelub oma mängulisusega ning lõputute tehniliste võimalustega. Pilt ehitatakse arvutiekraanil üles paljude kihtidena, mida saab huvitavalt üksteisesse sulandada ning erinevate faktuuridega rikastada. Kasutatud on ka digikollaaži. Kõik pildid on prinditud lõuendile.

 

 

 

Pärnu Haigla kohvikupealne galerii - Anneli Salk ja Heli Künnapuu fotonäitus  "Palved ja palveveskid maailma katuselt, Himaalajast"

Näituse periood: suvi 2019

Anneli ja Heli kirjutavad näitusest järgmist: Rännutee on meid viinud Ladakhi ja Nepaali. Meie praktilised psühholoogia alased töökogemused on näidanud, et vahel võib inimeste elu jõuda ummikusse ning sellisest olukorrast aitab väljapääsu leida soov, unistus, lootus, palve ja visioon...

 

 

 

 

 

Pärnu Haigla galerii (II korrus) Budapesti lood Ottó Kaiser ja Imre Kinszki 
Näituse periood: suvi 2019

 Üks linn. Esmapilgul vaid kivi ja inimesed. Kuid tulede ja varjude taga peituvad väikesed lood. Kahe fotokunstniku tööd kaotavad lõhed aastate vahel, sulatades ühte eilse ja tänase. Imre Kinszki 20. saj alguses tehtud pildid ja Ottó Kaiseri peaaegu sada aastat hiljem valminud fotod jutustavad samu lugusid. Nad hingavad ühes rütmis, imetledes kive sama palju kui inimesi.Imre Kinszki sündis 1901. aastal ja kasvas üles Budapestis, kus ta õppis arstiteadust ning avaldas filosoofilise ja poliitilise sisuga artikleid. Ottó Kaiser on sündinud 1953. aastal Ungari väikelinnas Pápas. Pärast fotograafiaõpingute lõppu proovis ta erialasaladusi omandada suurte meistrite stuudiotes. Budapest Film Production Company juures töötas ta eesmärgiga õppida kasutama suunatud valgust ja valguse ning värvi mängu.

 

 

 

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse galerii (II korrus): Elen Palootsi fotonäitus

Näituse periood: sügis 2018- suvi 2019

Elen Paloots on Eestist pärit loovhing, kes elab hetkel Dubais. Teda mõjutavad arhitektuur, varjud, loodus, värvid, muusika ja erinevad inimesed. Ta avastab ja jäädvustab Dubaid fotokaamera kotis oma jalgrattal ringi sõites, olles alati valmis põneva momendi jäädvustamiseks. Läbi nende fotode soovib Elen maailmale näidata, et Dubais on palju enamat kui pilvelõhkujad, uhked autod ja kõrb. 

 

 

 

 

 

 

 


Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse galerii (II korrus): Pärnu Saksa Tehnoloogiakool kujundaja erala õpilaste tööd
Näituse periood: suvi 2019

Näitus on koostööprojekti - "Sinu käed päästavad elu" tore jätk.  Pärnu Haigla kiirabitöötajad viisid aasta lõpus kahel korral koolis läbi „elusid päästva tunni". Kiirabibrigaad tutvustas tõetruult olukordi, kus tuleb julgus ja oskused appi võtta ja käituda abivajajaga õigesti.

 

 

 

 

 

 

 

 


Pärnu Haigla fuajee: Pärnu Mai Kooli 4 D klassi õpilaste näitus 

Näituse periood: 2018/2019

 

 

 

 

 

 

 

Meeldivaid näituseelamusi!

Kui soovite oma näitust Pärnu Haiglas eksponeerida, võtke palun ühendust:

 

Kätlin Muru

Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

SA Pärnu Haigla

Ristiku tn 1, Pärnu 80010

Tel. 4473 122

www.ph.ee

Pärnu Haigla veretalituse Instagram

Pärnu Haigla Taastusravi- ja heaolukeskuse Facebook ja Instagram

Pärnu Haigla Perekooli Facebook

 

 

Monir El Shazly 

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398