Suitsetamisest loobujate nõustamise kabinet

Suitsetamine on õpitud tava ja suitsetamisest loobumist tuleb samuti õppida ja teadlikult ette valmistada, kasutades professionaalse nõustamisteenuse abi, sest vaid üksikjuhtudel õnnestub suitsetajatel päevapealt ja alatiseks tubaka tarvitamisest loobuda.

 

Suitsetamisest loobujate nõustamise kabinet töötab Pärnu Haiglas alates 07.09.2005. Teenust rahastatakse riiklikult “Rahvastiku tervise arengukava 2009–2020” raames, millest tulenevalt on visiit patsiendile tasuta.  

 

Kabinetti pöördumiseks palume Teil eelnevalt registreeruda telefonil 447 3300

 

 

Vastuvõtu ajad on:

 

Dr. Ursula Moon, arst-nõustaja: T 15.00 -18.00

Õde Anu Hobustkoppel, õde-nõustaja: R 13.00 -15.00 

 

Suitsetamisest loobumise meditsiinilise nõustamise läbiviimine – suitsetamisest loobuda soovija nõustamine toimub reeglina ajalise eelregistreerimisega esmaseks visiidiks. Nõustamine sisaldab vastavalt vajadusele tubaka tarvitamisest loobumise alaseid nõuandeid, individuaalset loobumis- ja raviplaani koostamist, juhiseid suitsetamise taasalustamise vältimiseks ja sõltuvuse medikamentoosset ravi.

 

Esmane nõustamine toimub kabinetis suitsetamisest loobuja motivatsiooni kinnistamiseks ja tubaka tarvitamisest loobumise tähtaja määramiseks ning kokkuleppel loobumis- ja raviplaani koostamiseks. Kokku lepitakse ka korduvkülastuste ajad, mille käigus toimuvad vestlused vahepeal toimunust ja vajadusel ka ravinõustamise korrigeerimine.

 

Tubakatoodetes kasutatavad lisaained

PITOC ehk Public Information Tobacco Control projekt on otseselt seotud tubakakontrolli ja suitsetamislevimuse ennetamisega Euroopas. Projekti laiem eesmärk on vähendada suitsetamisest põhjustatud haigusjuhtude ja surmade arvu toetades tubakatoodete reguleerimist.

Tubakatoodete koostisosade andmed, mida tootjad kasutavad, peavad olema tarbijatele hästi kättesaadavad. Seetõttu ongi PITOCi raames kokku pannud materjalid nendest lisanditest, mis on oma omaduste ja kasutatava koguse tõttu tervisele kõige ohtlikumad.

allikas: Tervise Arengu Instituut

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398