Perekool

 

 OOTAME SIND KA FACEBOOKIS    

 

1-7. august tähistatakse rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Aastal 2020 on selle nädala teemaks „Rinnaga toitmise toetamine tervema planeedi nimel“. Selle teemaga kutsuvad Maailma Terviseorganisatsioon ja Unicef üles kõiki maailma riike kaitsma ja propageerima rinnaga toitmist. Armsad Pärnumaa rasedad ja värsked emad, meil on rõõm teada anda, et oleme järgmiseks oluliseks nädalaks valmistanud teile ette 4 perekooli loengut, mis käsitlevad erinevaid aspekte rinnaga toitmise ajal.

Loengud toimuvad Skype’i vahendusel ning on kuulajale tasuta!

Palume eelnevalt soovitud loengule registreeruda perekool@ph.ee lisades kirjale loengu nimi ja enda Skype nimi!

Ajakava:

05.08 kell 18.00 Imetamine

06.08 kell 13.00 Emotsioonid ja tunded rinnaga toitmise ajal

06.08 kell 17.00 Imiku ja väikelaste toitumine

07.08 kell 12.00 Füüsiline aktiivsus raseduse ajal ja sünnitusjärgselt

 

Olete lahkesti oodatud!

Ilusat algavat rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat!

..............

Head praegused ja tulevased lapsevanemad! 
Elu on täis imelisi hetki ja üks imelisemaid hetki on lapse sünd. Et kõik kulgeks loomulikult ja hästi, kutsume sind ja sinu kaaslast külastama meie perekooli. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.
    

 
   TUNNIPLAAN               HINNAKIRI    
  
  _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PEREKOOLI LOENGUD 2020 

 
AUGUST
03.08 kell 16.30 Imetamine
07.08 kell 16.00 Sünnitusjärgne aeg
10.08 kell 13.00 Vastsündinu hooldus
11.08 kell 17.00 Tugiisiku abi ja roll sünnitusel
13.08 kell 16.00 Raseduse rõõmud ja mured
14.08 kell 16.00 Sünnitus
19.08 kell 17.00 Imetamine
21.08 kell 16.00 Vastsündinu hooldus
26.08 kell 16.30 Tugiisiku abi ja roll sünnitusel
28.08 kell 16.00 Sünnitus

NB! Loengul saab osaleda rase üksinda, välja arvatud Tugiisiku loeng, mis on mõeldud rasedale koos tugiisikuga
__________________________________________________________________________________________________________________

Loengute tutvustus:

  • Raseduse rõõmud ja mured. Mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt.
  • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel. Kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamise harjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
  • Sünnitusvalude leevendamine. Mis on sünnitusvalu ja mis seda põhjustab? Kuidas saan ise ennast aidata valuga toimetulekul? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks nii loomulikul teel (hingamine, erinevad asendid, massaaž, soe vesi kas dušši või vannina jne.) kui ka ravimitega (naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamine - toime ja kõrvalmõjud). Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
  •  Sünnitus. Kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja  sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
  •  Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame flmi. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
  • Vastsündinu hooldamine – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Triin Laanepõld.  
  • Imikute esmaabikoolitus - turvalise keskkonna loomine, esmaabi osutamine järgmistel juhtudel - põletused, mürgistused, traumad, loomahammustused, allergia, šokk, krambid jne. Loengut loeb lastearst Ilona Lind.
  • Lapse areng ja selle soodustamine esimesel eluaastal - kirjeldame, kuidas kulgeb lapse normaalne sensomotoorne areng esimesel eluaastal (millal beebi õpib pöörama, roomama, käputama, istuma jne). Räägime ohumärkidest, mis võivad esineda lapse motoorses arengus. Õpime kuidas ise soodustada lapse motoorset arengut tema esimesel eluaastal. Loengut loeb füsioterapeut  Maarja Säde.
  • Sünnitusjärgne aeg – Räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt. 


Pärnu Haigla naiste- ja lastekliiniku sünnitusosakonnaga saad tutvuda endale sobival ajal meie virtuaaltuuri vahendusel. Virtuaaltuuri valmimisega seoses osakonna tutvustavaid ringkäike enam ei toimu! Virtaaltuuri leiad siit.
 
  
Teenuste kirjeldus:
TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  

Perekooli loengud  ja teenused toimuvad Taastusravi- ja heaolukeskuses.

 Palume eelnevalt registreeruda kuna teenuste kohtade arv on piiratud.
  
Juhul, kui te ei saa teenusele tulla, siis tühistage palun oma broneering esimesel võimalusel.
Vabanenud koha üle tunneb rõõmu keegi teine.
Kohale tulla 10-15 minutit enne loengu või teenuse algust.

Loengutele ja teenustele registreerumiseks ja broneeringu tühistamiseks helistage palun:

tel. 447 3511 (E-R 8.00 - 16.00) või 449 4800 või  kirjutage e-kiri

perekool[at]ph.ee 
 

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398