Perekool

 

 OOTAME SIND KA FACEBOOKIS    


Head praegused ja tulevased lapsevanemad! 
Elu on täis imelisi hetki ja üks imelisemaid hetki on lapse sünd. Et kõik kulgeks loomulikult ja hästi, kutsume sind ja sinu kaaslast külastama meie perekooli. Perekool aitab teil kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, sünnitusjärgsel perioodil kiiremini taastuda ning annab vajalikud teadmised koduseks lapsehoolduseks.
    

 
   TUNNIPLAAN               HINNAKIRI    
  
  _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
PEREKOOLI LOENGUD 2020

 
JAANUAR   
13.01.  Esmaspäev    kell 13.00       Vastsündinu hooldamine
16.01.     Neljapäev kell 17.00 Tugiisiku abi ja roll sünnitusel
23.01. Neljapäev    kell 16.00 Sünnitusvalude leevendamine
24.01. Reede kell 17.00 Sünnitusjärgne aeg
28.01. Teisipäev kell 16.00 Imikute esmaabikoolitus
30.01. Neljapäev kell 16.30 Imetamine
31.01. Reede kell 15.00 Sünnitus
   

___________________________________________________________________________________________________________________

Loengute tutvustus:

 • Raseduse rõõmud ja mured. Mõeldud naistele, kes alles planeerivad rasedust või kelle rasedus kestab esimesi kuid. Räägitakse muutustest naise organismis, raseduse ajal tehtavatest analüüsidest ja uuringutest. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt.
 • Tugiisiku abi ja roll sünnitusel. Kes on tugiisik sünnitusel, tema roll ning kuidas saab tugiisik abiks olla sünnitajale. Võimalikud sünnitusasendid, lõdvestumis- ja hingamise harjutused. Proovitakse erinevaid abistamismeetodeid. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
 • Isadele. Pere areng raseduse perioodil, sünnitusel toeks olemine, uus roll pärast lapse sündi, vanemaks kasvamine, seksuaalsus ning tavapärase elu jätkamine peale lapse sündi, vanemaks olemine – seda kõike läbi mehe silmade. Loeng on mõeldud ainult meestele, kõikidele tulevastele isadele. Loengut loeb psühholoog/ tegevusterapeut Helar Peterson.
 • Sünnitusvalude leevendamine. Mis on sünnitusvalu ja mis seda põhjustab? Kuidas saan ise ennast aidata valuga toimetulekul? Tutvustatakse erinevaid võimalusi valu vähendamiseks nii loomulikul teel (hingamine, erinevad asendid, massaaž, soe vesi kas dušši või vannina jne.) kui ka ravimitega (naerugaasi ja epiduraalanalgeesia kasutamine - toime ja kõrvalmõjud). Loengut loeb ämmaemand Meelika Rako.
 •  Sünnitus. Kuidas sünnitus algab, millised on sünnituseelsed tundemärgid, millal minna haiglasse ning mida kaasa võtta, kuidas toimub osakonda vastuvõtt. Millised on sünnituse perioodid ja  sünnituse ajal tehtavad toimingud. Räägitakse vesisünnitusest, selle eelistest emale ja lapsele. Sünnituse filmi vaatamine. Loengut loeb ämmaemand Natalja Gusseva.
 •  Imetamine – räägime rinnapiimast ja rinnaga toitmise vajalikkusest, vaatame erinevaid imetamisasendeid, räägime võimalikest probleemidest rinnaga toitmisel, vaatame flmi. Loengut loeb ämmaemand Tenel Koppel.
 • Vastsündinu hooldamine – räägime vastsündinu igapäevasest hooldusest. Loengut loeb ämmaemand Triin Laanepõld.
 •  Kodune esmaabi lapse haigestumisel - kuidas aidata palavikus last, palavikukrambrid, mida teha nohu ja köha korral, mis toob leevendust kurgu- ja kõrvavalule. Veel tuleb juttu kõripõletikust, silmapõletikust, kõhulahtisusest ja oksendamisest. Loengut loeb lasteosakonna õde Maarja Lilleleht.
 • Imikute esmaabikoolitus - turvalise keskkonna loomine, esmaabi osutamine järgmistel juhtudel - põletused, mürgistused, traumad, loomahammustused, allergia, šokk, krambid jne. Loengut loeb lastearst Ilona Lind.
 • Sünnitusjärgne aeg – Räägime naise füsioloogilisest taastumisest peale sünnitust, toitumisest, vaevustest, emotsioonidest ja kontratseptsioonist. Loengut loeb ämmaemand Elve Hunt. 

Pärnu Haigla naiste- ja lastekliinikuga saad tutvuda endale sobival ajal meie virtuaaltuuri vahendusel. Virtuaaltuuri valmimisega seoses osakonna tutvustavaid ringkäike enam ei toimu! Virtaaltuuri leiad siit.
 
 
Rasedusega seotud õiguslike küsimustega võib pöörduda Pärnu Haigla juristi   
Ene Mironenkovi poole e-posti aadressil:  ene.mironenkov@ph.ee
  
Teenuste kirjeldus:
TEENUSED RASEDATELE JA SÜNNITANUD NAISTELE
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

  

Perekooli loengud  ja teenused toimuvad Taastusravi- ja heaolukeskuses.

 Palume eelnevalt registreeruda kuna teenuste kohtade arv on piiratud.
  
Juhul, kui te ei saa teenusele tulla, siis tühistage palun oma broneering esimesel võimalusel.
Vabanenud koha üle tunneb rõõmu keegi teine.
Kohale tulla 10-15 minutit enne loengu või teenuse algust.

Loengutele ja teenustele registreerumiseks ja broneeringu tühistamiseks helistage palun:

tel. 447 3511 (E-R 8.00 - 16.00) või 449 4800 või  kirjutage e-kiri

perekool[at]ph.ee 
 

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398