Teenused ja protseduurid

Taastusravi- ja heaolukeskuse teenustele ja protserduuridele registreerumiseks helistage palun 449 4800 või kirjutage heaolukeskus[at]ph.ee

Vastavalt protseduuride eripärale ja Teie parema teenindamise eesmärgil planeeritakse erinevate teenuste vahele vaheajad. Protseduure teostavad vastavalt tegevusele füsioterapeudid, massöörid ja füsioterapeudi abilised

Palume kohale tulla 10-15 minutit enne teenuse algust.

 Liitu meiega ka Facebookis

Liitu meiega ka Instagramis

 

Teenusele mitteilmumine:

Palume Teil valida sobivaim viis teenuse või protseduuri aja tühistamiseks:

  • Tööaegadel (E-R 08.00-20.00; L 08.30-14.00) telefonil 4494 800 või e-posti aadressil: heaolukeskus[at]ph.ee
  • Töövalistel aegadel helistades telefonil 4494 800, jättes teate automaatvastajale, öeldes oma ees-ja perekonnanime ning tühistatava teenuse.

Mitteteavitamisel arvestame Teie osalusega teenusel ning oleme kohustatud tühistatama kõik Teie poolt broneeritud taastusraviteenused.

 

Teenuste ja protseduuride detailsem kirjeldus (tähestikulises järjekorras):

 

Dünaamiline teip

Dünaamiline teip  (ka biomehaaniline teip) on vastupidavam,  venib üle 200% ja kõigis neljas suunas, võimaldades liigese liikuvust täies ulatuses, isegi juhul, kui teip on paigaldatud üle mitme liigese. Dünaamiline teip tagab tugeva mehaanilise toe, samas puudub kinesioteibist erinevalt jäik lõpp-punkt. Dünaamiline teip on pehme ning hästi liigutustega kohanev.

Füsioteraapia (Kestus – 30-45 minutit sõltuvalt patsiendi seisundist)

Füsioteraapia käigus taastatakse patsiendi luu- ja lihaskonna ning teiste organsüsteemide häirunud funktsioone kehaliste harjutuste, pehmekoe teraapia ja füüsikalise ravi (näiteks külma- ja soojaravi jt) võtete abil. Füsioteraapia eesmärgiks on vähendada patsiendi vaevusi, parandada või säilitada toimetulekut igapäevases elu- ja töökeskkonnas. Füsioteraapia on tulemuslik ainult juhul, kui patsient osaleb aktiivselt raviprotsessis ja on motiveeritud positiivse tulemuse saavutamiseks.

Füsioteraapia rühmas (basseinis) (kestus 30 min) 

Veekeskkonna omaduste tõttu on basseinis patsiendi kehakaal väiksem, millest tulenevalt on liigutuste sooritamine kergem ning väheneb valu ja lihaspinge. Veesurve aitab treenida hingamissüsteemi, lihaskonda, tasakaalu ja vähendab lümfaatilisi turseid. Basseinis paraneb neerude verevarustus ning suureneb uriini moodustumine. Füsioteraapiat on basseinis võimalik teostada individuaalselt ja rühmateraapiana, rühmas on kuni 10 liiget. Treeningu järel on võimalus basseinis 10 minutit lõõgastuda. Täiskasvanutele ning lastele moodustatakse eraldi rühmad.

Füsioteraapia rühmas (saalis) (Kestus 30 minutit)

Rühmateraapia korral on patsiendid, kes ei vaja individuaalset füsioteraapiat, koondatud vastavalt häirunud funktsioonidele gruppidesse, milles on kuni 12 liiget. Täiskasvanutele ja lastele on eraldi rühmad.

Jalgade ja käte keerisvann (Kestus kuni 20 minutit)

Veekeskkonnas lõõgastuvad jalgade ja käte lihased, veesurve soodustab lümfi äravoolu, veekeerised avaldavad kerget masseerivat toimet. Masseeriv toime soodustab jääkainete eemaldamist kudedest, sooja toimel laienevad veresooned, paraneb verevool ja ainevahetus kudedes.

Jalalaba digitaaluuring (Kestus 45 min)

Uuring on näidustatud jalavaevuste ja kõnnakuhäire põhjuste selgitamiseks. Spetsiaalsel kõnnirajal kõndimine võimaldab visuaalsest vaatlusest täpsemalt hinnata pöiavõlvide muutusi ning tallatugede kandmise vajadust. Füsioterapeut hindab Teie jalgade seisundit, soovitab sobivaid harjutusi ja annab juhiseid jalanõude ja abivahendite valiku osas.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimise meetodi loojaks on jaapanlane dr Kenzo Kase, kes võttis antud tehnika kasutusele 1970ndatel. Teipimisel kasutatakse spetsiaalset elastset teipi, mille abil on võimalik korrigeerida kudede asetust, lihaste toonust, stabiliseerida liigeseid, vähendada turset ja valu ning parandada verevarustust ja ainevahetust.

Klassikaline käsimassaaž (1 – 2 kehapiirkonda) (Kestus 20 minutit)

Klassikalise käsimassaaži korral väheneb lihaspinge, veresooned laienevad, paraneb  verevarustus ja ensüümide aktiivsus kudedes ning sellega koos ainevahetus. Käesurve soodustab vedeliku äravoolu ja jääkainete väljaviimist kudedest, väheneb valu. Massaaži tulemusena suureneb lihase kontraktsioonivõimekus ning vastupidavus. Ravitoime saavutamiseks on vajalik protseduuride arv minimaalselt viis ja püsivama toime saavutamiseks kümme korda (vähemalt 2-3 korda nädalas).

Külmaravi krüotünnis (kestus 1,5-3 minutit)

Tugevad miinuskraadid vähendavad perifeersete närvilõpmete aktiivsust, mille tõttu väheneb valu ja lihaspinge. Külmaravi vähendab põletikulisi reaktsioone organismis ja mõjutab immuunsüsteemi; ainevahetus intensiivistub, mis omakorda soodustab paranemisprotsesse kudedes. Kesknärvisüsteemi stimulatsioon parandab meeleolu ja vähendab väsimuse tunnet.

Lokaalne külmaravi

Ravi tehakse ainult arsti suunamisel või füsioterapeudi poolt füsioteraapia osutamisel. Külma toimel ahenevad veresooned, väheneb ainevahetuse aktiivsus ja alaneb turse, samuti väheneb närvide juhtivus, lihaste toonus ning valu. Esialgsele veresoonte ahenemise reaktsioonile võib järgneda veresoonte laienemine tingituna veresoonte seinte lihaste lõõgastumisest.

Lümfimassaaž (kestus 45 min)

Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast, lõdvestab ja leevendab lihaspingeid, mõjub hästi tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste puhul.

Lümfiterapeudi konsultatsioon (kestus 30 min)

Konsultatsiooni käigus selgitatakse lümfiteraapia olemust ja, mis ootab patsienti ees, kui on vajadus teostada lümfiteraapia. Räägitakse, kuidas töötab lümfisüsteem. Selgitatakse toimunut, kui patsiendile on tehtud operatsioon või kiiritusravi. Miks ja kuidas tekib turse. 

Ravivann – hüdromassaaž (Kestus kuni 20 minutit)

Veekeskkonnal on üldine lõõgastav ja lihaseid lõdvestav toime; emotsionaalne pinge väheneb närvisüsteemi mõjutamise kaudu. Kerge massaaž soodustab jääkainete eemaldamist kudedest, sooja toimel laienevad veresooned, paraneb verevool ja ainevahetus kudedes.

Soojaravi – parafiini aplikatsioonid (Kestus 20 minutit)

Parafiiniravil on lihaspingeid lõõgastav, valuvaigistav ja põletikuvastane toime ning see sobib väga hästi krooniliste lihas- ja liigesvaevuste leevendamiseks. Sooja toimel laienevad veresooned, paraneb verevool ja ainevahetus kudedes, mille tulemusel väheneb põletikuline protsess ning paraneb lihaste toonus ja sidekoes oleva kollageeni venivus.

Soolaravi (Kestus 40 minutit)

Soolal on hingamisteid puhastav toime röga veeldamise ning drenaaži soodustamise kaudu, haigusttekitavate mikroobide vastane ja immuunsüsteemi reguleeriv ning põletikuvastane ja limaskestade turset vähendav toime. Peened soolaosakesed hingatakse patsiendi poolt hingamisteedesse ning need ladestuvad limaskestadele. Nahapinnale sattudes puhastavad soolaosakesed nahka, taastavad naha normaalset bakterite kooslust ja parandavad verevarustust.

Spordimassaaž (Kestus 25/55 minutit)

Spordimassaaž on mõeldud inimesele, kes on kehaliselt aktiivne või tegeleb kindla spordialaga. See võib olla tugevam kui klassikaline massaaž ning on mõeldud nii tippsportlasele kui ka harrastusportlasele. Spordimassaaž on enamasti taastava, säilitava, rehabiliteeriva, parandava iseloomuga või võistluspuhune.

Suunatud raadiosagedusteraapia (Kestus kuni 30 minutit) 

 TRT suunab kõrgsagedusliku elektromagneetilise energia kudedesse, mille tulemusel tekib koe hüpertermia. Koe soojenemine toob kaasa valu vähenemise, lihaste lõõgastumise. Soojusenergia aitab stimuleerib kudede regenereerimist ja seeläbi omab ravitoimet. 

Tegevusteraapia (Kestus kuni 60 minutit sõltuvalt patsiendi seisundist)

Tegevusteraapia käigus parandatakse patsiendi võimekust toime tulla igapäevaste tegevustega, milleks on riietumine, isiklik hügieen, söömine ja söögi valmistamine, majapidamistoimingud jne. Tegevusteraapia käigus on võimalik arendada patsiendi oskusi, kohandada tegevusi vastavaks patsiendi võimetele ning kohandada elukeskkonda vastavalt patsiendi võimetele.

Valgusravi (paneel) ja massaažitoolid (Kestus kuni 20 minutit)

Valgusraviseade ja massaažitoolid asuvad ühes kabinetis ning neid on võimalik kasutada eraldi või üheskoos. Valgusteraapia on tunnustatud ravimeetod sügistalvise masenduse ja kevadväsimuse leevendamiseks põhiliselt põhjamaades, kus on puudus pidevast päikesevalgusest. Valgus pidurdab organismis und soodustava aine melatoniini sünteesi ja korrastab ööpäevaringseid bioloogilisi rütme muutes sellega inimese erksamaks ning parandades meelolu. Sobib samuti hästi pimedusest tingitud probleemide ennetamiseks.

Veealune duššmassaaž (Kestus 15 minutit)

Lisaks veekeskkonna toimele on veealuse duššmassaaži korral teiste veeprotseduuridega võrreldes kõige tugevam masseeriv efekt. Veekeskkonnas lõõgastuvad lihased; veesurve ja veemassaaž soodustavad lümfi äravoolu ning jääkainete eemaldamist kudedest. Sooja toimel laienevad veresooned, paraneb verevool ja ainevahetus kudedes, samuti väheneb emotsionaalne pinge.

Vesivoodi – Medi Jet massaaž (Kestus 20 minutit)

Sarnaselt klassikalisele massaažile vähendab Medi Jet massaaž lihaspingeid, parandab verevarustust ja ainevahetust lihastes ning neid ümbritsevates kudedes, lõõgastab kogu keha ja vähendab emotsionaalset pinget.

 

Lümfimassaaž 

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398