1. detsembrist hakkab Terviseameti kriisistaapi juhtima Pärnu Haigla juht Urmas Sule

“See on kaalutletud otsus valitsuse, Terviseameti ja mõistagi sotsiaalministeeriumi tasemel. Läbi on räägitud ja kooskõlastatud nii Pärnu Haigla  nõukogu kui juhatusega, kuidas haigla saab selles olukorras samamoodi efektiivselt jätkata,” rääkis Sule, kelle kinnitusel on nendega, kes praegu haigla juhtimisse panustavad, kõik läbi arutatud ja ülesanded jagatud.

Sule tõdes, et hakkab nüüd tööle nii Pärnu haigla kui riigi hüvanguks.

“Kuigi tegelen oluliste ja suurte asjadega, on paralleelselt teisigi töid ja tegemisi, mis sellesse tulevasse formaati sobitada,” märkis Sule. “Nüüd tuleb vaadata, kuidas organiseerida üleminekuperiood nii, et kõik sujuks, ja samal ajal tulevikku vaadata.”

Popov rääkis täna hommikul ERRi raadiouudistele, et pakib tuleval teisipäeval oma asjad terviseametis ja siis saab meditsiinijuhiks keegi teine tubli inimene.

Sule asub tööle kohe peale seda, kui senine terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov ameti maha paneb. See tagab sujuva ülemineku, et ei teki ajutist lahendust.

Sule jätkab ka Pärnu Haigla juhina, loomulikult eeldab see teatud ümberkorraldusi koha peal, mis on ka Pärnu Haigla nõukoguga läbi räägitud. Loomulikult eeldab see, et mõnd aega tuleb tal rohkem keskenduda üleriigiliste küsimuste lahendamisele," lausus Kiik.

Sule kandidatuurile on andnud heakskiidu nii terviseamet, teiste haiglate juhid kui valitsuse liikmed.

"Urmas Sule on väga kogenud tervishoiuvaldkonna ekspert. Tal on kogemust tervishoiusüsteemis laiemalt ja ka omajagu COVID-19 kevadise laine ületamisest. Temaga on hea koostöö olnud nii terviseametil kui sotsiaalminsteeriumil. Oleme konsulteerinud nii Põhja- ja Lõuna-Eesti meditsiiinistaabi juhiga kui ka peaministriga ja vabariigi valitsusega ning leidsime, et tegu on väärika kandidaadiga võtmaks üle doktor Popovi poolelijäävat tööd," lausus Kiik.

Allikas: ERR

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398