Augusti algus on kuulutatud rahvusvaheliseks rinnaga toitmise nädalaks

Augustikuu esimesed seitse päeva on kuulutatud rahvusvaheliseks rinnaga toitmise nädalaks. Aastal 2020 on selle nädala teemaks „Rinnaga toitmise toetamine tervema planeedi nimel“. Selle teemaga kutsuvad Maailma Terviseorganisatsioon ja Unicef üles kõiki maailma riike kaitsma ja propageerima rinnaga toitmist. Seda eelkõige läbi oskusliku imetamise nõustamise, mis on rinnaga toitmise edendamisel üks tähtsamaid osasid.

Rinnaga toitmine ja rinnapiim pakub igale lapsele parimat võimalikku elu algust ning omab suurel hulgal positiivseid mõjusid nii lapsele kui ka imetavale emale. Rinnaga toitmine on loomulik protsess, kuid vaatamata sellele ei ole see alati kerge, mistõttu vajavad osad emad tuge nii imetamise alustamisel kui ka sellega jätkamisel. Oskuslik imetamise nõustamine on vajalik selleks, et kasvatada emade enesekindlust, arvestada nende endi kaalutletud valikutega ning samuti aitab ületada ette tulevad raskused või takistused rinnaga toitmisel, näiteks soovitused ebavajaliku joogi, söögi ja imiku piimasegu andmise osas rinnaga toitmise ajal. Oskusliku nõustamisega on võimalik pikendada rinnaga toitmise üldist kestust ning edendada eksklusiivset rinnaga toitmist ehk siis ainult rinnapiimaga toitmine lapse esimesel kuuel elukuul. Eksklusiivne rinnaga toitmine omab hulgaliselt positiivseid mõjusid nii lastele, peredele kui ka majandusele.  

Meie haiglas toimetavad ämmaemandad, kes saavad rinnaga toitmisel perele abiks olla kahel päeval nädalas. Kutsume üles kõiki emasid pöörduma meie vastuvõttudele, et muuta rinnaga toitmine muretuks ja nauditavaks tegevuseks.

Igas maailma riigis on kogukonnas üheks suurimaks rinnaga toitmise edendajaks rahvusvaheliste kriteeriumite alustel tunnustatud beebisõbralik haigla. Pärnu Haigla kuulub nende haiglate nimekirja alates 2019. aastast. Selle tiitli saamisega usume, et oleme oma haiglas rakendanud õigeid põhimõtteid ja oleme liikumas järgmiste põlvkondade parema tervise suunas.

 Käesolevaks oluliseks nädalaks oleme ette valmistanud 4 tasuta perekooli loengut Skype vahendusel, mis käsitlevad erinevaid aspekte rinnaga toitmise ajal. Info on kätte saadav Pärnu Haigla kodulehel ja Perekooli Facebooki lehel. 

Maailma Terviseorganisatsioon soovitab lapsi toita esimesel kuuel elukuul ainult rinnapiimaga. Tervise Arengu Instituudi kogutud andmete põhjal oli 2018. aastal Pärnumaal 1. nädala vanustest lastest ainult rinnapiima toidul 85,4%, mis on Eesti keskmisega võrreldes 1,3% kõrgem. Kuue kuu vanustest lastest on ainult rinnapiima toidul 15,6%, mis jääb Eesti keskmisest maha tervelt 8,1%.  Arvud näitavad, et imetamisega seotud probleemid ei ole kuhugi kadunud ning selles valdkonnas tuleb veel väga palju tööd teha.

 

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398