Esmatasandi tervisekeskuse ehitus algab!

Reedel 15. juunil allkirjastasid sihtasutuse Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule ja osaühingu Fund Ehitus juhatuse liige Eiki Rump ehitustööde peatöövõtulepingu, millega lõppes ligi seitse kuud kestnud hankemenetlus „Pärnu Haigla esmatasandi tervisekeskuse ehitustööd".

Tegemist on märkimisväärse vahepunktiga juba rohkem kui kaks aastat töös olevas projektis, millega luuakse Ristiku 1 terviselinnakusse uus täiendav sisu ja kvaliteet – maakondlik tervisekeskus, mis hakkab koostööpartnerite kaudu haigla poolt osutatavat eriarstiabi täiendama üldmeditsiiniteenustega.

Tervisekeskuse hoone ehk tulevane K-korpus ehitatakse Ristiku 1 kinnistu läänenurka (ehk Ristiku ja Oja tänavate ristmiku suunas) jäävale alale. Tervisekeskuse juurde tuleb ka täiendav 64-kohaline autoparkla ning ülejäänud maa-ala lahendatakse maastikuarhitektuuriliselt kauniks rekreatsioonialaks, millest on haigla juures pikka aega puudust tuntud. 

Tulenevalt eesmärgist haigla ja tervisekeskus ühendada, tuleb  hooneosa haiglahoonele küllaltki lähedale. Ühendusteed saavad olema 0-korruse tasandilt liftihalliga, 1. korruse tasandilt liftihalli ja EMO-ga, 2. korruse tasandilt A-korpuse ambulatoorse sisehaiguste osakonnaga.

Hoone liitmisega haiglahoonega kaasneb hulk muudatusi olemasolevas ruumiprogrammis, mis toob endaga kaasa rea jätkuprojekte. Praegu C-korpuses 1. korrusel asuvad sisehaiguste kabinetid saavad uued ruumid tervisekeskuses ning patoloogia labor tõstetakse ümber C-korpuses vabanenud pinnale. Uued ruumid saavad labori vereloovutus ja proovide vastuvõtt.  EMO-sse siseneva koridori ette jääv kabinet tõstetakse ümber uude korpusesse.

Tervisekeskusesse majutatakse ka täiendavad funktsionaaldiagnostika ja füsioteraapia kabinetid ning suur osa tänastest haigla poolt osutatavatest esmatasandit toetavatest teenustest – sotsiaalraviteenistus (rehabilitatsioon ja VTK) ning töötervishoid.

K-korpus valmib põhiosas 2019. aasta juunis, misjärel algavad eelmainitud jätkuprojektid olemasolevas hoones.

Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule: Maakondliku tervisekeskuse projekt on oluline kogu Pärnumaa tervishoiu tulevikule. Nagu suurte arenduste puhul ikka, tähendab ehitustegevus haigla territooriumil  kollektiivile veidi keerukamat töökorraldust. Varasemad kogemused on näidanud, et ka kõige raskemad probleemid saavad inimeste kaasamise ja hea koostööga edukalt lahendatud.

OÜ Fund Ehitus tegevdirektor Eiki Rump: Fundi jaoks on tegu järjekordse väljakutsega. Kuna tegu ei ole väga tavapärase ehitisega, siis keerukad lahendused ja kastist välja mõtted pakuvad pinget. Loodame, et töötava haiglakompleksi personal suhtub ehitajate tegemistesse arusaamisega ning mõningane ebamugavus asendub aasta pärast rõõmuga uuest majast.

 

Eda Amur
kommunikatsioonispetsialist
SA Pärnu Haigla

Tel  447 3121

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398