Emakakaelavähk on ennetatav

09. oktoober 2018

Kas sina teadsid, et emakakaelavähk on ennetatav?
Olete palutud osalema uurimistöös "Iseseisva statsionaarse õendusabi osakonna viibinud patsientide lähedaste hinnangud õendusabi järjepidevusele". Uuringut viiakse läbi Lõuna-Eesti Haigla AS, Põlva Haigla AS, SA Pärnu Haigla, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi, Valga Haigla AS ja SA Viljandi Haigla iseseisva statsionaarse õendusabi üksustes, perioodil juuli – detsember 2018. Olete palutud osalema uurimistöös, kui Teie lähedane viibib antud perioodil õendusabi osakonnas.
Mis on olnud kõige naljakam seik Sinu töökarjääri jooksul? Pärnu Haiglasse tööle tulles anti mulle töötelefon ning öeldi, et antud numbrile sisse helistada ei saa, aga mina välja helistada saan (mingi tehniline probleem). Minule see võimalus sobis, kuna oli vajalik patsientidele helistada ning neid uuringu tulemustest teavitada. Kõik haiged ei saanud kohe telefonile vastata ning tagasi helistades said ühenduse haigla juhatusega! Probleem lahendati kiirelt.
Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskus pakub erinevaid tervist edendavaid ja parendavaid tegevusi igas eluetapis olevatele naistele, meestele ja lastele. Keskuses tegutseb aktiivselt ka Perekool, kelle tegevus on suunatud nii tulevastele vanematele kui ka väikelastega olevatele emadele, isadele. 
Haiguste ennetamine ja varajane avastamine aitavad pikendada tervena elatud aastaid ja vähendada haigestumist ning enneaegset suremust. Haiguste ennetus on tervete inimeste kaasamine terviseuuringutele või ennetavatele terviseteenustele, eesmärgiga ära hoida välditavaid haigusi. 
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskuse ja Pärnu Haigla veretalituse doonoritelkides loovutas sel suvel verd 2528 inimest, kes annetasid kokku üle 1137 liitri verd. Doonorite sõbralikku perre lisandus 422 esmadoonorit.
Pühapäeval, 16. septembril, algusega kell 11 toimub Pärnu Spordihallis Spordimess.
Kahel imelisel sügispäeval, 12.-13. septembril 2018 soovis verd loovutada 273 inimest, kellest vereloovutuseni jõudis 230, kellest 27 olid doonoriks päris esimest korda!
Kahel järjestikkusel päeval 12.09 kell 12-16 ja 13. 09 kell 11-16 ootame kõiki doonoreid Port Artur 2 II korrusele (Mohhito poe kõrval olevale alale)
Pärnu Haigla veretalitus kutsub kõiki 12. ja 13. septembril kell 11-16 Pärnu Keskuse esisele Martensi väljakule doonoritelki verd loovutama.

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398