Oktoobris võetakse fookusesse inimese vaimne tervis!

Oktoober on vaimse tervise kuu ja 10. oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise päev.

VATEK ehk Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni eestvedamisel toimuvad terve kuu jooksul regionaalsed töötoad ja 10. oktoobril toimub vaimse tervise mess „Püsime koos“.

Infot nende ürituste kohta saab VATEK-i kodulehelt. https://vatek.ee/ 

Mess ja töötoad ei ole professionaalide kitsas üritus, vaid suunatud  kõigile inimestele, sest hea  vaimne tervis on meile kõigile vajalik. Oskusi selle hoidmiseks vajame me kõik.

Pärnu Haigla Laste ja Noorte Vaimse Tervise Keskuse meeskonna tegevused:

10.oktoobril  2020  Vaimse tervise messil  - kell 15.30.-16.30  viib psühholoog Julia Pavlova läbi töötoa „ERIVAJADUSEGA LAPSE VANEMA VAIMSE TERVISE TOETAMINE“

Erivajadusega laste vanemad on vaimse tervise ohtude suhtes haavatavamad. Töötoa eesmärgiks on teadvustada erivajadustega laste vanemate vaimse tervise toetamise vajadust ja julgust abi küsida. Räägime sellest, kuidas hoida enda tervist, kuidas tunda ära vaimse tervise probleeme, millised on eneseabivõimalused ja kuidas saada professionaalset abi?

20.oktoobril 2020 regionaalne töötuba:  kell 17.00- 19.00 viivad Anna-Liisa Delgado ja Triin Lehe läbi töötoa „LAPSEVANEMA VAIMNE TERVIS JA ENESEABI“.

Toetav arutelu ja praktiline töötuba lapsevanematele. Räägime ausalt hetkedest, kui lapse käitumine mõjub ärritavalt ja otsime lahendusi, kuidas tulla selles momendis toime enda tunnetega. Kuidas märgata tüli tekkimist ja ennetada konflikti? Realistlikud soovitused, kuidas ka vähese vaba ajaga hoolitseda enda vaimse tervise eest, et väljakutsuv käitumine ei tekitaks keerulisel perioodil läbipõlemise tunnet. Osalemiseks on vajalik kaamera ja mikrofon! 

Kõikidel üritustel saab osaleda virtuaalseid kanaleid pidi, mis annab võimaluse igal inimesel igast Eestimaa piirkonnast nendest tegevustes osa saada.

Regionaalsete töötubade info ja registreerimine toimub lingilt

https://vatek.ee/vaimse-tervise-kuu-2020/

Kas külastate näituseid Pärnu Haiglas?

Jah, regulaarselt
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398