Pärnu haigla õendus- ja hooldusravikeskuse hoone on valmis.

PRESSITEADE

12. september 2012

Pärnu haigla õendus- ja hooldusravikeskuse hoone on valmis.

Reedel, 14. septembril avatakse pidulikult Pärnu haigla õendus- ja hooldusravikeskus.

Ravi tänaval alustati  40 voodikohaga hooldusravi teenuse osutamist juba 2005. aastal.

Tänaseks on Pärnu haigla õendus- ja hooldusravikeskuse  renoveerimine jõudnud lõpusirgele, mille tulemusena on Pärnu haiglal võimalus pakkuda järgmisel aastal õendusabiteenust juba 103 kaasaegsel hooldusravi voodil. Hetkel on patsientide teenindamiseks 80 voodikohta, mille sees on ka hooldekodu 20 voodit. Ülejäänud 23 hooldusravi voodikohta saavad olema avatud aasta pärast.

Pärnu haigla õendus- ja hoolduskeskuse näol on tegemist ühe osaga Pärnu haigla kahe terviselinnaku idee teostumisest. Kahe terviselinnaku eesmärk on koondada Ristiku tänava hoonesse kogu aktiivravi koos psühhiaatria ja taastusraviga ning  Ravi tänavale teenused, mis vajavad õenduskeskset kureerimist ning pikaajalisemat hooldusravi. Üks tähtis osa hooldusravis on patsientidele koduõendusteenuse osutamine.

Pärnu haigla juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul on Pärnu haigla õendus- ja hooldusravikeskus suurim ning kaasaegseim õendusabi ja hooldusravi pakkuv keskus Pärnumaal, kuhu on oodatud kõik Pärnu ja selle lähiümbruse patsiendid.

Õendus- ja hooldusravikeskuse  renoveerimine on toimunud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi kaasrahastamisel, mille tulemusena on Pärnu haiglal võimalus osutada kaasaegset õendusabiteenust suuremale hulgale patsientidele ning samas pakkuda laiemaid töövõimalusi Pärnumaa inimestele.

Keskuse rekonstrueerimise maksumuseks on kokku 4,9 miljonit €, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus Pärnu haiglale on 2,3 miljonit €.

Õendus- ja hooldusravikeskus on kaasaegne, kõikidele ehitustehnilistele ja tervisekaitse normidele vastav hoone. Laienenud keskus annab töötajatele suurepärase võimaluse oma teadmisi praktikas rakendada ja teha seda kõige professionaalsemal tasemel.

 

Eda Amur

Kommunikatsioonispetsialist

Sihtasutus Pärnu Haigla

tel    +3724473121

faks + 3724473102

e-mail  eda.amur[at]ph.ee

web  www.ph.ee

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398