Pärnu Haigla uroloogile Peeter Tulminile omistatakse ​Eesti juubeliaastal vapimärk

Pärnumaa omavalitsuste liit (POL) omistab Eesti juubeliaastal vapimärgi Pärnu Haigla uroloogile Peeter Tulminile, kunagisele Pärnu maavalitsuse arengutalituse juhatajale Urmas Kasele ja Norra Kuningriigi Buskerudi maavolikogu esimehele Roger Rybergile.

Pärnu ja Buskerudi maakonna koostöö algas 1991. aastal ehk üle veerand sajandi tagasi.

Maakonna kõrgeimale autasule – vapimärgile – esitati tänavu kaheksa kandidaati.

Pärnumaa vapimärgid annavad POLi üldkogu esimees Andres Metsoja ja aseesimees Mikk Pikkmets üle 23. veebruaril.

Eelmisel aastal andis Pärnu maavalitsus välja kuus vapimärki.

Peeter Tulmin on sündinud 27. septembril 1958. Tema isa oli samuti uroloog, kelle eeskujul pojastki tohter saigi. Peeter Tulmin lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1983. aastal ning seejärel omandas kirurgia ja uroloogia erialad. Peale ülikooli lõpetamist töötas Võru haiglas kirurgina, seejärel Eesti Onkoloogia Keskuses uroloog-kirurgina. Alates 1998. aastast töötab ta Pärnu Haigla uroloogina, tänaseks 20 aastat.

Allikas: Pärnu Postimees

Dr Peeter Tulmin

Viimastel aastatel teadvustatakse maailmas meestele üha rohkem kui vajalik on enda tervise jälgimine ja kontrollimine, nn meestehaigused leidnud laiemat tähelepanu nii tervishoiusüsteemis kui meedias. Nüüdseks täienenud diagnoosimismeetodid, vähemtraumeerivad endoskoopilised operatsioonid ja efektiivsed ravimpreparaadid on loonud palju uusi ravivõimalusi ja valikuid, kusjuures toetab uroloogiat hästi toimiv androloogia eriala. Õigete ja õigeaegsete otsuste tegemiseks on vaja patsiendi, eriarsti ja perearsti aktiivset koostööd. Dr Peeter Tulmin on 87 000 elanikuga Pärnumaal ainuke arst-spetsialist, kes tegeleb uroloogiliste haiguste diagnoosimise, ambulatoorse ja statsionaarse ravi ning onkoloogiaga.

Peeter Tulmin on hinnatud eriarst ning kaasaegse uroloogiaalase ravi looja Pärnumaal. Dr Tulmin on uroloogia alustala Pärnu Haiglas, kirurgilise uroloogia erinevate uroloogiliste operatsioonide ainuteostaja. Dr Tulmin on järjepidevalt juurutanud uusi uroloogiaalaseid ravimeetodeid ning teostab igal aastal üle 3000 ambulatoorse vastuvõtu ning ligi 250 operatsiooni. Patsientide seas on ta väga nõutud spetsialist, ta on väga hooliv ning kõrgelt hinnatud oma põhjalikkuse ja laialdaste teadmiste osas. Kolleegid iseloomustavad Peeter Tulminit kui otsekohese ütlemise ja ausa silmavaatega meest.

Dr Peeter Tulmin kuulub Eesti Uroloogide Seltsi, mis tegeleb uroloogia eriala arendamisega Eestis ning koordineerib uroloogiaalast täiendõpet ja teadustööd ning uroloogide omavahelist suhtlemist ja koostööd.

Dr Tulmin esindab oma valdkonda ja Pärnumaad väärikalt kogu Eestis. Oleme veendunud, et senise tööga uroloogina on tal oluline roll paljude pärnumaalaste elude päästmises ja elukvaliteedi tõstmisel. Pärnu linnas ning maakonnas on Peeter Tulmin parimal moel tõestanud end inimesena, keda soovime esitada Pärnumaa Vapimärgi kandidaadiks. 

 

Eda Amur

Kommunikatsioonispetsialist

Sihtasutus Pärnu Haigla

tel    +3724473121

faks + 3724473102

e-mail  eda.amur@ph.ee

web  www.ph.ee

 

 

 

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398