Pärnu Haiglas alustab õpet juba neljas õdede rühm

Kolmapäeval, 2.septembril kell 12:00 allkirjastavad SA Pärnu Haigla, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Eesti Õdede Liit kolmepoolse koostöölepingu, mille esmaseks eesmärgiks on õe õppekava rakenduskõrgharidusõppe korraldamine 2020. aasta septembrist kuni 2024. aasta veebruarini. Käesoleva lepinguga alustab Pärnus õpinguid juba neljas õdede rühm.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul on kõrgkool teinud Haiglaga koostööd juba 2007. aastast: "Täname ja tunnustame neid selle eest, et nad on valmis panustama regionaalsesse haridusse ning toetanud kõrgkooli tegutsemist Pärnus." Ernits toob ka välja, et Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üks missioone ongi regionaalse hariduse võimaldamine: "Hariduse kättesaadavus õppijale ja tööandjale on riiklik prioriteet. Kui haridus on õppijale lähedal, siis on kergem oma elu, tööd ja õppimist ühendada ning sellest tulenevalt on ka motivatsioon kõrgem. Oleme tänulikud ka meie töötajatele, kes annavad oma hindamatu panuse regionaalse õppe õnnestumisel." 

Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule tänab ja tunnustab kõiki koostööpartnereid: "Eesti tervishoiusüsteemi jaoks on kõige suurem väärtus meie kvalifitseeritud töötajad, kes oskavad ja tahavad oma hinges inimesi aidata. Neist on alati puudus. Parim võimalus selle probleemi lahendamiseks ongi võimalikult varajane õppe ja praktilise töö nutikas ühendamine. Kool haiglas projekt Pärnu Haiglas täidab seda eesmärki parimal moel."

Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet kinnitab, et Liit pakub alustavatele õenduse üliõpilastele võimalust astuda Õdede Liitu, et olla juba õpingute ajal õeskonna liige ning rääkida kaasa õendusvaldkonna arengutes. Liiveti sõnul on koostöö tähtis eelkõige Eesti õendusele: "Iga õde, kes lisandub, on väga oodatud ning vajalik, et pakkuda kvaliteetset ja professionaalset teenust kõigile Eestimaa inimestele. Siinkohal avaldame tunnustust Pärnu Haiglale, kes koolitab õdesid oma majas juba mitmendat korda, pakkudes õppijale kõiki kaasaegseid tingimusi ning tunnustame kõrgkooli nende valmisoleku eest pakkuda Tallinnast kaugemal kvaliteeset õpet õenduse üliõpilastele." 

Pildil vasakult: Eesti Õdede Liidu asepresident Gerli Liivet, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernits ja Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule koostöölepingut allkirjastamas.

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398