Pärnu Linnavalitsus tunnustas „Aasta sotsiaaltöötaja" tiitliga Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse rehabilitatsioonispetsialist-sotsiaaltöötajat Ester Reinsalu

Täna, 12. novemberil, rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval, on suur rõõm teatada, et Pärnu Linnavalistus tunnustas "Aasta sotsiaaltöötaja" tiitliga Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse rehabilitatsioonispetsialist-sotsiaaltöötajat Ester Reinsalu.

Ester Reinsalu on panustanud 15 aastat Pärnu linnas erivajadustega inimeste igapäevase toimetuleku parandamisse olles hindamatuks 

nõustajaks, jõustajaks ja võimestajaks erivajadustega inimestele meie keerulises sotsiaalhoolekande ja tervishoiusüsteemis. Ester on olnud erivajadustega inimestele teejuht ja suunaja vajalike abimeetmete hulgas orienteerumisel ning inimese ja tema lähedaste  tugevuste ja  ressursside ülesleidmisel.

Ester Rreinsalu on töötanud alates  01.01.2005 aastast SA Pärnu Haiglas täites sotsiaaltöötaja vastutusrikast rolli tervishoiu- ja hoolekandesüsteemi ühismaailmas. Kuni 01.09.2017 oli Ester psühhiaatriakliiniku kooseisus oleva rehabilitatsiooniüksuse  juhatajana, kelle tööülesannete hulgas olid ka vastutusrikkad sotsiaaltöötaja ülesanded. Alates 02.09.2017 on Ester Reinsalu sotsiaalravi teenistuse rehabilitatsiooniüksuse rehabilitatsioonispetsialist - sotsiaaltöötaja. 

Rehabilitatsiooniüksuse sotsiaaltöötajana on Ester pikaajaliselt oma pühendunud tööga kaasa aidanud Pärnu linna ja ka teiste piirkondade erivajadustega inimeste igapäevase toimetuleku parandamisele. 

Ester on ennast järjepidevalt  täiendanud valdkonnas vajalike erialaste teadmistega, et olla kursis pidevalt muutuva sotsiaalhoolekande maailmaga, kuid samas arvestada selles karusellis alati inimest ja tema vajadusi.  Lisaks kauaaegsele sotsiaaltöötaja praktikale on Ester  omandanud lisaks ka pereterapeudi ametioskused, et veelgi terviklikumalt toetada perede toimetulekut.

Estri igapäevane töö rehabilitasiooni üksuse sotsiaaltöötajana on pälvinud korduvalt positiivset tagasisidet klientidelt, kes kirjutavad nii:

" Ester aitab alati, kui on probleem!", "Estriga vesteldes on tunda tema rahulikku olekut ja mõistvat suhtumist, ta püüab leida lahendusi ja võimalusi, kuidas ma saan oma haiguse ja probleemidega paremini toime tulla ja kuidas vajalikku abi saaksin."

Ester oskab hästi tulla toime ka emotsionaalse ja ärritunud lapsevanemaga, jäädes rahulikuks, olles kannatlik. Sealjuures õhkub temast  usalduslikkust ja enesekindlust.

Kolleegid kirjeldavad Estrit nii:

Ester on sotsiaaltöö tegija, kes oskab inimestega suhelda ning usaldusliku sideme luua, olles tasakaalukas  ja abivalmis. Ta on hooliv, empaatiline, oskab leida ühist keelt nii erinevate terapeutide, spetsialistide, kui ka abivajavate iniemestega. Tema selgitused on alati rahulikkus toonis, kõigile arusaadavad. Ta on hea vestleja ja hea kuulaja. Temaga on lihtne leida ühist keelt ja temaga suheldes õhkub soojust.

Ester on  tähelepanelik inimeste vajaduste suhtes, samas kohe kiire organiseerimisvõimega. Tal on  head meeskonnatöö oskused, oskab arvestada teiste spetsialistidega ja võtab arvesse nende tähelepanekuid.  Ester on tasakaalukas ja rahulik ka kõige kriitilisemates olukordades.

Kolleegina on Ester mõistev, toetav, hooliv,  kellega saab alati tekkinud tööalaseid probleeme arutada ja klienditöös nõu küsida.  

Ta on sotsiaaltöö tegija, kes oskab kliendiga suhelda ning usaldusliku sideme luua, olles tasakaalukas ja abivalmis.

Ester elab kaasa oma töös nii abivajajavate inimeste kui kolleegide edulugudele ja tunneb muret ebaõnnestumistes või tagasilöökides.

Ester Reinsalu on oma tööalase tegevusega panustanud erivajadustega inimeste igapäevase toimetuleku toetamisse ning tema töö, tegevus ja isiklik eeskuju sotsiaalhoolekande tööväljal sai tunnustatud Pärnu Linnavalitsuse sotsiaalhoolekande valdkonnas "Aasta sotsiaaltöötaja" tiitliga. 

Palju, palju õnne!

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398