Pärnu Haiglas kehtivate piirangute ülevaade

Epidemioloogiline olukord on muutunud - Eestisse on tekkinud viimastel nädalatel uued COVID-19 nakkuse kolded ning suurenenud on CoVid-positiivsete inimeste arv. Haigla juhtkond koos infektsioonikontrolli töötajatega jälgib pidevalt epidemioloogilist olukorda. Siinkohal on hea meelde tuletada, millised piirangud Pärnu Haiglas jätkuvalt kehtivad.

Eriarsti vastuvõtule, uuringutele ning protseduuridele tulijad sisenevad hoonesse peasissepääsust ning perearsti patsiendid Ristiku tervisekeskuse sissepääsust. Taastusravi- ja heaolukeskuse uksed on suletud. Hoonesse sisenemisel läbivad kõik patsiendid ja nende saatjad kontrollpunkti, kus palutakse teostada käte desinfektsioon, küsitletakse sümptomite osas ning mõõdetakse kehatemperatuuri. Patsiendil ja tema saatjal palutakse ette panna kirurgiline mask juhul, kui:

  • patsiendil või tema saatjal on respiratoorsed sümptomid
  • patsient või tema saatja on viimase 14 päeva jooksul viibinud kõrge nakkusriskiga välisriigis
  • patsient või tema saatja kuulub vanuse poolest riskigruppi (alates 65 eluaastast).

Soovi korral võimaldatakse maski kasutamine ka teistele patsientidele.

Haiglas kehtib külastuskeeld. Patsiendid saavad oma lähedastega kontakti hoida virtuaalsete vahendite kaudu (Skype, FaceTime ja/või telefon jm); vajadusel personal nõustab ja abistab patsiente nendes toimingutes. Erandkorras on lubatud kriitilises seisus patsiendi külastamine – see lepitakse individuaalselt kokku raviarstiga.

Ambulatoorsetel patsientidel ja nende saatjatel on lubatud liikumine I ja II korrusel, samuti on nad oodatud külastama Pärnu Haigla kohvikut!

Statsionaaris viibivatel patsientidel ja patsiendi tugiisikutel ei ole lubatud ilma meditsiinipersonali loata oma palatist lahkuda.

Haiglaravil olevatele patsientidele on lubatud edastada pakke ja väikesaadetisi. Saadetis peab olema korrektselt pakitud ja paki peale selgelt ja loetavalt kirjutatud patsiendi ees- ja perekonnanimi, osakond ning palati number. NB! Pakina käsitletakse ka lõikelilli ja nende liikumine majas toimub pakkide liikumisega samadel alustel. Peale kella 14.30 majja jõudvad lõikelilled toimetatakse osakonda alles järgmisel päeval!

Pakk või väikesaadetis tuleb tuua tööpäeviti vahemikus 12.00-14.30 kas: 

  • haigla peahoones Ristiku 1 viibivatele patsientidele infolauda;
  • psühhiaatriakliinikus viibivatele patsientidele psühhiaatriakliiniku erakorralisse vastuvõttu;
  • Ravi tn 2 õendushoolduskeskuses viibivatele patsientidele Ravi tn 2 infolauda

Asjakohane on siinkohal meelde tuletada ka Terviseameti soovitusi viiruse leviku takistamiseks.

Pese tihti käsi!

Kätepesuks kasuta sooja vett ja seepi ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

 

Jälgi hingamisteede hügieeni!

Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.

 

Väldi lähikontakti!

Hoia haigussümptomitega inimesega distantsi.

 

Väldi silmade, nina ja suu katsumist!

Kui sul on palavik, köha, hingamisraskused, otsi varakult abi. Sümptomite ilmnemisel võta ühendust tervishoiutöötajaga (perearstiga).

 

Püsige terved!

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398