Reedel, 18. septembril avati pidulikult Ristiku Esmatasandi Tervisekeskus

Kuigi Pärnu Ristiku perearstikeskus tegi uksed lahti juba mais, ei õnnestunud siis viiruspuhangu tõttu pidulikku avamist korraldada. Ent täna lõigati lint läbi ning uues hoones tehti ringkäik ühes sotsiaalminister Tanel Kiige ja Pärnu linnapea Romek Kosenkraniusega.

Valminud majas on koostöökogemust ja emotsioone jagatud ligemale viimased pool aastat, on tal siiski hea meel tõdeda, et keskus avati väärikalt.Ristiku Tervisekeskuses töötab maikuust alates 16 perearsti. 

Haiglajuht Urmas Sule ütles, et ehitus ei ole haigla ja tervishoiusüsteemi arengus mitte kõige tahtsam, aga ehitus on see, mis kõige rohkem välja paistab. Ehitusega pannakse paika või valatakse betooni toimiv struktuur, edasised arengud toimuvad lõviosas seal sees.

Esmatasandi tervisekeskus on tulevikku vaadates ääretult oluline. Meil Pärnus peab olema selline süsteem, mis lisaks noortele õdedele, kes juba tahavad Pärnusse tööle tulla, meelitaks siia ka noori arste. Noorte arstide heas mõttes meelitamine tähendab seda, et me peame looma neile väga head praktiseerimise võimalused ja seda me saame teha ainult koostöös perearstikeskusega.

Ristiku tervisekeskuse valmimist toetas Euroopa regionaalarengu fond 1,92 miljoni euroga. Projekti koguhind on 5,54 miljonit eurot. Ehituse põhiosa valmis mullu suvel. Peale patoloogialabori ümberehituse on sel aastal veel plaanis teha töid tervisekeskuse ja haigla peakorpuse vaheliste liikumisteede avamiseks, võimaldamaks perearstidel saata patsiendid mugavalt haiglasse teenuseid saama või uuringutele.

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398