Ristiku Tervisekeskuses paigaldatakse koostöö nurgakivi

11. jaanuaril 2019. aastal kell 14.00 paigaldatakse sümboolne koostöö nurgakivi juba rohkem kui kaks aastat töös olnud arendusele, millega luuakse Ristiku 1 terviselinnakusse uus täiendav sisu ja kvaliteet – maakondlik tervisekeskus, mis hakkab koostööpartnerite kaudu haigla poolt osutatavat eriarstiabi täiendama üldmeditsiiniteenustega. Hoone ehitustööd Pärnu Haigla Ristiku 1 krundil algasid möödunud aasta juulis. Peatöövõtja OÜ Fund Ehitus.

Sümboolse koostöö nurgakivi ametliku osa juhatavad kõnedega sisse sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Eesti Perearstide Selts´i juhatuse esinaine Le Vallikivi ja Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule ning asetavad hoone vundamenti ajakohaste mälestusesemetega terassilindri.

Tervisekeskuse hoone ehk tulevane K-korpus ehitatakse Ristiku 1 kinnistu läänenurka (Ristiku ja Oja tänavate ristmiku suunas) jäävale alale. Tervisekeskuse juurde tuleb ka täiendav 64-kohaline autoparkla ning ülejäänud maa-ala lahendatakse maastikuarhitektuuriliselt kauniks rekreatsioonialaks, millest on haigla läheduses puudust tuntud. 

Tervisekeskusesse majutatakse ka täiendavad füsioteraapia kabinetid, koduõendusteenused,  funktsionaaldiagnostika ning suur osa tänastest haigla poolt osutatavatest esmatasandit toetavatest teenustest – sotsiaalnõustamine, rehabilitatsioon, vaimse tervise õe vastuvõtt ning  laste- ja noorte vaimse tervise keskus.

„Tänane koostöö nurgakivi asetamine sümboliseerib muutusi Eesti tervishoiukorralduses. Kui varasemalt toetasid poliitikad sektorisisest konkurentsi, siis tuleviku väljakutse on perearstisüsteemi ja haiglavõrgu teenuste aina tihedam integreerimine patsientide hüvanguks. Muutuste läbiviimine ei ole lihtne. See vajab aega, raha ja paljude inimeste panust, kuid on ainuõige tee."

Tervisekeskuse projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond 1,92 miljoni euroga. Ehitustööde põhiosa valmib 2019. aasta juunis.

 

Urmas Sule

Juhatuse esimees

Tel. 44 73 101

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398