Sinilillekampaania toetab Pärnu Haiglale masina ostu

Neljapäeval, 7. aprillil saab alguse heategevuskampaania „Anname au!”, mis kestab kuni 01. maini 2016.

Sinilillemärk tähistab tänu ja tunnustust Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele ning nende lähedastele. Tänavu on plaanis kogutud raha eest osta taastusraviseade Pärnu Haigla taastusravi- ja heaolukeskusele ja toetada Eesti Füsioterapeutide Liitu vigastatud veteranide abistamise koolituste läbiviimisel. Samuti toetatakse mittetulundusühingut Peaasi, mis tegeleb noorte meeste vaimse tervise parandamisega. 

Sinililli müüakse Pärnu Haiglas peamaja infolauas ja taastusravi –ja heaolukeskuse I korruse avaletis. Hinnad: sinilill 2 € ja käepael 2 €. Maksta saab ainult sularahas.

 Iga sinilille märk on kordumatu käsitöö. Rinnamärgid on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti. 

Alates 2014.aastast viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega igal kevadel läbi heategevuskampaaniat “Anname au!”, mis kutsub üles kandma sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks.

Tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnias, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis. Veterane on meie seas pea 2800 – nende pered ja kodud on kõikjal üle Eesti, neid võib leida tegutsemas väga erinevatel elu- ja huvialadel.

Neid vapraid mehi ja naisi jääb alati ühendama missioonikogemus ja jätkuv tahe seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest. Riik ja meie liitlased on Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane alati kõrgelt hinnanud, kuid neile on oluline ka lähedaste, kolleegide, sõprade ja kogu rahva toetus.

Veteranide sümboliks on sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks.

Iga sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilille sõnumit ja märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud.

Sinilille märgiga toetad Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingut abistamaks nii viga saanud veterane kui teisi Eesti inimesi. Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing toetab kogutud annetustest vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust. Lisaks toetab ühing taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad.

Sellel kevadel saab sinilille märke ja käepaelu osta alates 7. aprillist kuni 1. maini Selveri ja Rahva Raamatu kauplustes, T-pileti kassades Tallinnas ja Tartus, Nordica lendudel, Olerexi teenindusjaamades, R-kioskites ja Tallinna Lennujaamas.

Alates 2014. aastast on kahel kevadel kümned tuhanded inimesed teinud sinilille ostuga Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule annetusi kokku ligi 170 000 euro ulatuses. Ühing on nende annetustega aidanud soetada kõnniabiseadme ning teisi taastusraviseadmeid Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule. Samuti on annetuste abiga soetatud kogu Euroopas uuenduslik mobiilne kõnnirobot Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele. Ühing on varasemalt toetanud ka haavatute ja langenud kaitseväelaste lähedaste eneseabigruppe.

2016. aasta kevadest on seatud eesmärgiks toetustegevuste ja abisaajate ringi veelgi laiendada. Sinilille toodete müügiga kogutakse annetusi Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule, kes toetab vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi ning spordi- ja õppetegevust. Lisaks toetab ühing eri projekte, mis aitavad kaasa taastusravi valdkonna tugevdamisele ja vaimse tervise praktikate edendamisele kogu ühiskonnas, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad.

Täname kõiki toetajaid ja anname au veteranidele!


Neljapäeval, 7. aprillil kell 18.30 toimub Tartu Raekoja platsil heategevuskampaania „Anname au!” avaüritus. Esineb Kaitseliidu Majakoor, naiskodukaitsjad tutvustavad ja müüvad sinilille rinnamärke.

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398