Emadepäeva kontsert Pärnu haigla fuajees

Reedel, 11. mail, kell 12.00 esines Pärnu haigla fuajees (Ristiku tn 1) Jelena Vaganova tantsuansambel Pärlike ja Pärnu Vene Gümnaasium.

Noored esitasid kokku 11 tantsu, vaata pilte siit

Tantsurühm „Pärlike“ alustas oma tegevuse 1998 aasta sügisel Pärnus. Ansambli kunstiline juht ja koreograaf Jelena Vaganova. Ansamblis tegelevad eelkoolilapsed, koolilapsed ja gümnasistid 3 – 19 aastani.
Lastetants – see on lapse sisemine maailm, mis on näidatud liikumises ja koos teiste loomingutega – see on tavaline endaväljendamise viis.

Põhiline eesmärk lastetantsus – lapse mitmekülgne areng. Õppeprotsessis lapsed saavad füüsiliselt tugevamateks, koordineerivad liikumist, neil tekib rütmi tunne, sellest tulevad ilus kehahoid ja kõnnak. See tegevus aitab olla painduv, osav, plastiline ja väljendada oma tundeid ja emotsioone läbi tantsu. Igas tantsus on oma mõte, loominguline ettekujutus. Aga peale rasket tööd – laval esinemine on suur sündmus!

Täna ansambli repertuaaris on rohkem, kui 20 tantsu: estraadi, stiliseeritud, rahva. Nende aastate jooksul ansambel palju esines Eestis, Lätis, Venemaal, Valgevenemaal, Ungaris. Osalesid rahvusvahelistel konkurssidel said aukohad. Pidevalt osalevad Koolitantsus (2000 a.) ja Slaavi Pärg. Osaleme heategevuse kontsertides ja linna üritustes.

Tants annab võimaluse muutma maailma elava paremaks, tunda end hingega, ilusa ja huvitava. Loomulikult heaga. Loomulikult andekaga, rõõmsaga. Tantsida? Loomulikult, vajalik!

Vaadake ka Pärlikese esinemist TV 3 vahendusel käesoleva aasta Koolitants 2012 raames.

 

 

Errit Kuldkepp

turundusspetsialist

Kas olete rahul Taastusravi-ja heaolukeskuse teenustega?

Jah, väga rahul
Teenuseid võiks rohkem olla
Ei, kahjuks mitte

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398