Haiglajuhid: Camp Bastioni haiglast on palju õppida

Tõnis Allik, major Alo Kull, Urmas Sule, major Lauri Kõrgvee, kolonelleitnant Kersti Lea, major Arno Ruusalepp, Mart Einsato.Juunikuu viimasel nädalal (25.06-30.06) külastasid Afganistanis Camp Bastioni sõjaväehaiglat Eesti haiglate juhid, kelle hinnangul on sealsest haiglatööst ning militaarsest meditsiinisüsteemist palju õppida.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto ning Eesti haiglate liidu juht Urmas Sule said põhjaliku ülevaate Camp Bastioni sõjaväehaigla osakondade tööst, arutasid Eesti tervishoiu võimalusi sõjameditsiini panustamisel ning tutvusid seal teeniva Eesti sõjaväekirurgide meeskonna tööga.


„Eesti väiksuse tõttu pole meil võimalik samalaadset kaitseväe meditsiinisüsteemi luua, seetõttu on väga oluline, et tsiviil- ja militaarsektorid teeksid koostööd,“ ütles Urmas Sule. Sule kinnitas, et huvi selles valdkonnas on vastastikune. „Haiglatel on Eesti riigi julgeoleku tagamisel oluline roll, sest peame suutma meditsiinilist toetust tagada häda- ja kriisiolukordades.“

Haiglajuhtide sõnul on Camp Bastioni haiglas teenimine arstidele ja õdedele unikaalne võimalus eelkõige sealse traumakäsitluse, kannatanute hulga ja vigastuste erisuse tõttu. „See annab suure praktilise kogemuse, mis tuleb kasuks igapäevatöös ja mida saab anda edasi kolleegidele kodus. Samuti on ääretult oluline rahvusvahelises meeskonnas töötamise kogemus,“ ütles Sule.

Terviktekst on loetav Eesti Kaitseväe Peastaabi kodulehel

 

Errit Kuldkepp

turundusspetisalist

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398