Kiirabimeedikud varustatakse tahvelarvutitega

Foto: Toomas HuikMeediaväljaanne: Pärnu Postimees
Artikkel: Kiirabimeedikud varustatakse tahvelarvutitega
Ilmumise päev: 29.06.2012
Anu Villmann, reporter

Terviseamet ostab kõigile Eesti kiirabibrigaadidele tahvelarvutid. Kokku soetatakse 135 arvutit, millest kuus tahvelraali peaks tulema SA Pärnu Haigla kiirabibrigaadide kasutusse. Tahvelarvutite soetamise riigihanke kuulutas amet välja nädala eest. Ettevõtmise taga on terviseameti mullu alustatud koostööprojekt Šveitsi riigiga, sisuks Eesti kiirabitöötajatele mobiilse töökoha arenduse loomine. Praegu käib Eestis kiirabiteenuse dokumenteerimine ühesuguse standardse vormi järgi paberkandjal, kuid edaspidi peaks kogu kiirabiteenuse info olema elektrooniline ja liidetud e-tervise infosüsteemiga, selgitas terviseameti sisekommunikatsiooni spetsialist Kairi Pikk. Selleks on vaja võtta üle-eestiliselt kasutusele e-kiirabikaardid.


“See on kiirabibrigaadi igapäevane töövahend, millega kogutakse andmeid iga juhtumi kohta: nii konkreetse abivajaja terviseandmed, talle kiirabi osutatud tervishoiuteenuse info kui andmed kiirabikutse põhjustanud sündmuse ja muu vajaliku kohta,” rääkis Pikk. Hangitavad tahvelraalid on aga mõeldud e-kiirabi-kaardi andmete registreerimiseks ja andmesidevõrgu kaudu e-tervise infosüsteemiga teabe vahetamiseks. Ja kuna arvuti võetakse koos muu varustusega patsiendi juurde kaasa, peaks seade olema väike ja kompaktne.

Et amet on lubanud tahvelarvutitega varustada kõik Eesti kiirabibrigaadid, peaks neid SA Pärnu Haigla alla kuuluvate brigaadide kasutusse jõudma vähemalt kuus. Pärnu haigla kiirabiosakonna baasid asuvad Pärnus, Pärnu-Jaagupis, Kilingi-Nõmmel, Kohilas, Lihulas ja Vändras.

Kas te olete veredoonor?

Jah
Ei
Ei, kuid plaanin hakata

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398