Laupäeval, 05. mail tähistatakse Rahvusvahelist Ämmaemandate päeva

Ämmaemanda elukutse on eksisteerinud aegade algusest peale, kuid tema nimetus on muutunud erinevate ajaloojärkude korral. Üldiselt tuleb sõna ämmaemand ämmast - naise mehe emast - kes aitas lapsi ilmale tuua ning vastsel emal lapse eest hoolitseda. Kui eelnevatel aegadel oli ämmamoori tööks vaid sünnituste vastuvõtmine, siis WHO lahtikirjutatud definitsioonis näeme, et tänapäeval on ämmaemanda tööpõld väga lai – alustades reproduktiivtervise edendamisega ning lõpetades sünnitusjärgse perioodiga.

Ämmaemanda mõiste latikirjutust on käsitletud WHO Euroopa regiooni õenduse ja ämmaemanduse haridusstrateegias, 2000, järgmiselt: “Ämmaemandad peavad olema suutelised juhendama, ravima ja nõustama naisi kogu raseduse ajal, sünnitamisel, ning sünnitusjärgsel perioodil; nad peavad olema suutelised sünnitust iseseisvalt vastu võtma ning hoolitsema vastsündinu eest.”

Traditsiooniliselt on Eesti Ämmaemandate Ühing korraldanud iga-aastaseid ämmaemandate päevi. Sel aastal toimuvad need 4. ja 5. mail Hiiumaal. Esimesele päevale on planeeritud põnev konverents teemal „Väärtustades isadust“ ja teisel päeval avaneb kõigil osalejatel võimalus tutvuda kauni Hiiumaaga.

Ämmaemand- kure ametlik esindaja Eestis

 

Soovime kõikidele ämmaemandatele ilusat päeva ja palju edu edaspidiseks!

Pärnu haigla

Millised Taastusravi-ja heaolukeskuse teenused teile meeldivad?

Treeningud saalis
Jõusaal
Basseini treeningud

Kontakt

SA Pärnu Haigla
ph[at]ph.ee
Infotelefon 447 3301
Registratuur tel 447 3300
Erakorraline vastuvõtt tel 447 3393
Plaaniline vastuvõtt tel 447 3398